Найчастіше для того, щоб скинути зайві кілограми, недостатньо просто правильно харчуватися і щодня займатися спортом, пише Жіночий Світ. Чи було у вас таке, що з точки зору схуднення ви все робите правильно, а вага стоїть на місті? Ми зібрали причини, які заважають худнути і запропонували кілька варіантів вирішення проблем.
Сон
Недосипання одну-дві ночі – буває з усіма. А ось якщо режим сну порушений серйозно, це вже привід замислитися. Вчені встановили пряму залежність між кількістю годин сну і швидкістю набору ваги. І справа тут навіть не в принципі «менше спиш – більше часу на їжу». Якщо сну не достатньо, організм просто не встигає відновлюватися до ранку. А від цього сповільнюється метаболізм, більше виробляється греліну – «гормону голоду». І менше лептину – гормону, який контролює насичення.
Пора налагоджувати сон. Пам’ятайте, як в дитинстві мама контролювала, щоб в певний час ви були в ліжку? Тепер час зробити це самій. Вимкніть смартфон за пару годин до сну, не їжте за три години до того, як лягти в ліжко. І, звичайно, ніякої кави.
Стрес
Складна і відповідальна робота, неспокійна ситуація на особистому фронті, напружені відносини з подругами? Скоріш за все, ваш організм відчуває серйозний стрес. Під час його підскакує рівень кортизолу, організм переходить в режим виживання і вимагає запасів енергії. А це прямий шлях до переїдання, а від цього і зайвої ваги.
Час навчитися розслаблятися. Хоча б раз на тиждень знаходьте час на масаж (це, до речі, і для фігури корисно), у вихідні побільше гуляйте і влаштовуйте собі хоча б годину інформаційного детоксу в день.
Ліки
Всі лікарські препарати можуть видавати ті чи інші побічні ефекти. Існує ряд протизаплідних засобів, стероїдів або бета-блокаторів, які або загострюють голод, або самі є причиною набору зайвої ваги.
Відмовлятися повністю від них не потрібно. Варто здати аналізи і порадитися з лікарем, щоб той порадив більш «безпечний» для фігури аналог.
Бактерії
Тривалий прийом антибіотиків і навіть перебір із солодким значно впливають на кишкову флору. Якщо робота бактерій в цьому органі порушена, то це може бути однією з причин набору ваги.
Варто серйозно переглянути своє харчування. Чи достатньо зелених овочів ви їсте? Наскільки корисна ваша їжа і скільки в ній цукру? Почати можна з того, що у вас в тарілці, а паралельно здайте аналізи і зверніться до лікаря. Швидше за все, він призначить корисні пробіотики.
Вітаміни
Низький рівень корисних речовин може в значній мірі уповільнити метаболізм. Так, наприклад, вкрай погано на фігурі може відбитися низький рівень магнію, заліза або вітаміну D. Помічаючи втрату, організм вимагатиме підвищити рівень енергії – а це, до речі, одна з причин нашої любові до великої кількості кави, солодкого і простих вуглеводів.
Не варто бігти в аптеку і скуповувати всі вітаміни, які продаються там. Отримати добову дозу вітамінів можна з простої їжі. Не відмовляйтеся від червоного м’яса і шпинату – це джерело заліза. Жменька горіхів допоможе заповнити дефіцит магнію. А за вітаміном D можна відправитися на курорт, під сонце.