7 факторів, які різко підвищують рівень цукру в крові

Названо найбільш простий спосіб нормалізувати цукор в крові при діабеті 2 типу

Навіть якщо у вас немає діабету і рівень цукру в крові не виходить за межі норми, вам варто знати ці фактори, які можуть миттєво його підвищити. Якщо ж ваш цукор регулярно вище норми, вам варто бути особливо акуратною і не допускати різких стрибків цукру в крові, пише Жіночий Світ.

Пропущений сніданок

Кожного разу, коли ви пропускаєте сніданок, ви підвищуєте свій ризик діабету другого типу. Саме ранковий прийом їжі допомагає стабілізувати рівень цукру в крові протягом дня – до таких висновків прийшли автори дослідження, опублікованого в 2015 році в журналі «Public Health Nutrition». Інше дослідження, результати якого були представлені на зборах ендокринної товариства в 2018 році, показало, що вживання більшої кількості їжі за сніданком призводить до зниження ваги, поліпшення контролю цукру в крові і знижує потребу в інсуліні. Так що щільний регулярний сніданок обов’язковий, якщо ви хочете тримати рівень цукру під контролем.

Штучні підсолоджувачі

Якщо у вас є діабет другого типу, то штучні підсолоджувачі не підвищать ваш рівень цукру. Однак якщо ви здорові, то краще триматися від замінників цукру якнайдалі: за даними ендокринного товариства, споживання низькокалорійних підсолоджувачів може сприяти метаболічному синдрому і фактично збільшувати ризик розвитку преддіабету і діабету 2 типу, особливо у людей, які страждають ожирінням.

Жирна їжа

Ми звикли вважати найголовнішим фактором харчової небезпеки вуглеводи, проте дослідження показують, що вміст жиру також може впливати на рівень цукру в крові – і бути одним з макроелементів, в результаті його підвищують. Правда, це стосується в першу чергу людей з діагностованим діабетом другого типу. Так, дослідження, опубліковане в 2017 році в Міжнародному журналі наук про здоров’я, підтвердило зв’язок між споживанням жиру, діабет 2 типу та порушенням толерантності до глюкози. Вся справа в тому, що жир уповільнює переварювання вуглеводів, а якщо пацієнт приймає інсулін, то він може досягти піку в невідповідний час – так вуглеводи не встигнуть перетравитися.

Чорна кава

Незважаючи на те, що більшість досліджень підтверджують, що регулярне вживання чорної кави допомагає в довгостроковій перспективі знизити ризик розвитку діабету другого типу, людям, які вже страждають цим захворюванням, від кави краще відмовитися. Справа в тому, що у деяких людей рівень цукру в крові може бути дуже чутливим до кофеїну – і підвищуватися після кожної чашечки ароматного напою.

Інфекційні захворювання

Грип, застуда або запалення – ті речовини, які викидаються в кров для боротьби з мікробами, можуть підняти рівень цукру. Тому, якщо ви захворіли, важливо більше пити: вода допомагає «вимити» зайву глюкозу і підтримати здоровий рівень цукру. Якщо ж ви страждаєте діабетом другого типу, обов’язково проконсультуйтеся з ендокринологом про безпечну поведінку на випадок хвороби: можливо, будуть потрібні більш часті аналізи або коригування дозування інсуліну.

Брак сну

Якщо у вас підвищений цукор в крові, повноцінний здоровий сон теж може бути ліками. Брак сну приводить до підвищення стресового гормону кортизолу, який в свою чергу підвищує резистентність до інсуліну і гіперглікемію.

Куріння

Куріння смертельно небезпечне, якщо у вас діабет: незалежно від типу захворювання, воно підвищує шанси на розвиток серйозних ускладнень – таких, як хвороби серця і нирок, втрата зору, пошкодження нервів і поганий кровообіг в ногах і ступнях.

Поділись


Новини партнерів