Вчені Цзіліньського сільськогосподарського університету з’ясували, які продукти можуть відновити печінку після впливу на цей життєво важливий орган алкоголю.
Вони провели ряд експериментів на мишах за допомогою лактобактерій – Lactobacillus rhamnosus, пише Жіночий Світ.
Чому були взяті саме ці бактерії? Під час експериментів, проведених раніше, вчені встановили, що лактобактерії посилюють бар’єрну функцію кишечника і покращують імунну систему слизової шлунка. Мало того, Lactobacillus rhamnosus – найпоширеніший штам цієї групи мікроорганізмів – позитивно впливають на обмін жирів в печінці шляхом регулювання експресії сигнального фактора.
Після цього дослідники вирішили піти далі і з’ясувати, як впливають лактобактерії на печінку, яка тривалий час піддавалася впливу алкоголю і має пошкодження, що призводять до таких захворювань як жирова хвороба печінки, стеатоз, цироз і рак.
Групу мишей протягом восьми тижнів споювали алкоголем. Після періоду хронічного споживання алкоголю у мишей зменшилася кількість лактобактерій і біфідобактерій, підвищився pH кишечника (знизилася кислотність) і став спостерігатися надмірний ріст патогенних бактерій.
Після цього їх посадили на дієту з високим вмістом жирів і одночасно стали додавати в їжу гранули Lactobacillus rhamnosus в різних дозах. Ці гранули містили ферментовану рідину L. Rhamnosus, а також добавки у вигляді крохмалю, сухого знежиреного молока, порошку молочної сироватки, мікрокристалічну целюлозу і мальтозу.
Результати порадували вчених: введення гранул LGG сприяло відновленню мікрофлори кишечника, зменшувало накопичення жиру і знижувало ступінь запалення в печінці. В організмі мишей став знижуватися рівень ліпополісахариду і вироблення тригліцеридів, а також вільних жирних кислот і малонового діальдегіду. Вони відзначили зникнення алкогольного дисбактеріозу і зменшення накопичення жиру в печінці.
Таким чином китайські вчені підійшли до створення нових препаратів для лікування хвороб печінки.
До речі
Лактобактерії містяться в багатьох кисломолочних продуктах – йогурті, кефірі, ряжанці, сирі, сметані та сирах м’яких сортів. Лактобактерії давно використовуються в медицині в складі пробіотиків, що регулюють склад кишкової мікрофлори і підвищують імунітет.