Серцево-судинні захворювання – бич сучасного світу. За даними статистики, саме вони дають основний відсоток смертності, причому померти від серцево-судинних захворювань може і цілком молода людина, пише Жіночий Світ.
Серце – найважливіший орган нашого тіла, свого роду «людський мотор», і про збереження його основних функцій, про профілактику різних захворювань необхідно піклуватися ретельно і з раннього віку. Особливо якщо мова йде про здоров’я жінки – дружини і матері.
Рух
Перша і найголовніша порада з профілактики серцевих захворювань – ведіть рухливий спосіб життя. Рухова активність є найважливішою запорукою загального здоров’я організму, але для функцій серцево-судинної системи вона грає особливо важливу роль. Сидячий спосіб життя вкрай негативно впливає на здоров’я, тому в будь-якій зручній ситуації краще якомога частіше і більше рухатися. Ожиріння, особливо абдомінальне, істотно підвищує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Якщо говорити про профілактичні методи, то, крім фізичної культури, істотним ефектом володіють і регулярні заняття коханням.
Харчування
Другий найважливіший фактор, що впливає на здоров’я серця, – харчування. У міру зростання доступності харчових продуктів зросла і середня кількість їжі, яку людина споживає протягом дня. Зараз люди нехтують здоровим харчуванням, споживаючи в великій кількості жирну, смажену, солону їжу. Але і зацикленість на здоровому харчуванні, виключення зі свого раціону м’ясних і молочних продуктів ні до чого хорошого вас не приведе: їжа повинна бути поживною і збалансованою, допустимі способи приготування – варіння, тушкування, запікання. Смажену їжу краще виключити, звести до мінімуму вживання жирних сортів м’яса, наприклад, свинини, виключити вживання сала, ковбасних виробів, майонезу, маргарину, вершкового масла. Особливо слід стежити за вживанням солі – безпечною є кількість не більше 5 грамів в день – і це у всіх продуктах.
Для жінки, яка навіть в сучасному суспільстві має дуже багато домашніх обов’язків, дуже важливо не тільки правильно харчуватися самій, але й стежити за правильним харчуванням чоловіка та інших членів сім’ї. Адже правильне харчування – запорука здоров’я, і люди, які правильно і добре харчуються, відвідують кардіолога не зі скаргами на серце, а для перевірки свого здоров’я.
Здоровий спосіб життя
Під здоровим способом життя ми розуміємо не тільки спорт, але й відсутність шкідливих звичок. Куріння необхідно виключити повністю, відмова від вживання алкогольних напоїв також є максимально бажаною, оскільки і нікотин, і алкоголь є отрутою, що отруює наш організм і всі його органи, включаючи, зрозуміло, і серцево-судинну систему.
Вимірювання тиску і рівня холестерину
Стежити за своїм здоров’ям потрібно змолоду, але якщо вам більше 40 років, тоді перевірятися просто необхідно. І найголовніші показники, які дають уявлення про стан серцево-судинної системи, – це тиск і рівень холестерину. Нормальний тиск для людини у віці до 65 років – не вищий, ніж 130/80 мм рт. ст., після 65 років – 140/80. У чоловіків нормальний рівень холестерину становить від 3,5 до 5,5 ммоль/л, у жінок – від 3 до 5,5 ммоль/л. Якщо у людини є високий ризик виникнення серцево-судинного захворювання, холестерин не повинен перевищувати 2,6 ммоль/л. Народжується людина з показником холестерину менше 1,3-1,8 ммоль/л.
Якщо ви ніколи не вимірювали рівень холестерину, то в 40 років обов’язково запишіться на прийом до лікаря і виконайте цю процедуру.
Відвідування кардіолога
Серце – той орган, з яким не жартують. Тому навіть якщо ви відчуваєте себе абсолютно здоровою людиною, але вам вже перевалило за сорок, хоча б раз на рік варто відвідувати лікаря-кардіолога і перевіряти загальний стан серця і серцево-судинної системи. Адже попереджений – значить озброєний, а кардіолог за допомогою сучасного обладнання зможе відразу побачити і виявити якісь порушення в роботі серця і вибрати курс лікування. Варто також відзначити, що необхідно стежити і за загальним станом здоров’я. Наприклад, багато хронічних інфекцій впливають на стан клапанів серця, в результаті чого виникають набуті вади серця і людина вже змушена звертатися не тільки за кардіологічною, а й за кардіохірургічною допомогою.