З дитинства ми чуємо від батьків і педагогів: «Не сутулься», «Випрями спину». У дорослому віці у хорошої постави є один незаперечний плюс: якщо ви тримаєте спину прямо, то візуально здаєтеся вищими і стрункішими, пише Жіночий Світ. Ми попросили остеопата розповісти про те, як виглядати стрункішими без спорту і дієт.
Чому ми сутулимося?
Все просто: стан нашого тіла в просторі – це відображення його внутрішньої напруги. Іншими словами, якщо людина сутулиться, виною всьому є дисбаланс, присутній в її тілі. Якщо людина, сидячи на стільці, для зручності закручує одну ногу навколо іншої, значить саме в цьому положенні її м’язи розвантажуються найкраще.
Чому ж виникає цей дисбаланс? Положення тіла відображає всі травми, отримані раніше людиною – родову і набуті. Ви тільки згадайте, скільки разів за своє життя ви запиналися або ковзалися і падали, б’ючись при цьому або потилицею або куприком. Вагітність, пологи і подальше носіння малюка на руках додатково впливають на поставу жінки, змушуючи її тіло підлаштовуватися під навантаження і ще більше згинатися, щоб зберегти рівновагу. Все це, звичайно, дуже позначається на стані всього організму в цілому. І, звичайно, тільки одним зусиллям волі ситуацію не змінити, адже тіло просто не може по-іншому.
Чи можна виправити поставу?
Звичайно, для того, щоб добитися ідеальної постави, потрібно усунути наслідки травми, з чим відмінно справляється остеопатія. Але і без цього можна допомогти своєму організму і значно поліпшити становище свого тіла. Кращий засіб – це правильні фізичні навантаження і вправи.
Бігайте, плавайте, танцюйте, грайте в рухливі ігри, – робіть все, щоб все ваше тіло включалося в роботу. Серце має битися частіше, легені – дихати активніше, а піт – бігти рікою, якщо, звичайно, здоров’я дозволяє. Тоді з кожним днем ви будете почувати себе все краще і краще. Можливо, вам доведеться перебрати багато видів рухливих занять, перш ніж ви знайдете те, яке необхідне саме вам, але воно того варте.
Якщо ви далекі від спорту, почніть з щоденних піших прогулянок після роботи: досить погуляти протягом 40-60 хвилин. Це прекрасний спосіб зняти з м’язів напругу, що накопичилася протягом дня.
Можна використовувати турнік, але важливо пам’ятати: зістрибувати з нього не можна, спускатися потрібно дуже акуратно.
Обов’язково зверніть увагу на своє робоче місце: зручний стілець, з трохи нахиленим вперед сидінням, ідеальний по висоті стіл, монітор комп’ютера на рівні ваших очей, можливість тримати лікоть руки, яка працює з мишкою, на столі і, звичайно, маленькі перерви кожні 45 хвилин.
Людина, сутулячись, скручується вперед, тому для того, щоб підтримувати поставу, необхідні вправи на розтягування передньої поверхні тіла. Щоб виконати їх правильно, орієнтуйтеся на фотографії. Цей комплекс допоможе послідовно розтягнути передній м’язовий ланцюг: м’язи тильної поверхні стоп, передньої поверхні гомілок, стегон, прямі м’язи живота, і м’язи передньої поверхні шиї. Задню поверхню тіла ми теж торкнемося, але тільки в одній вправі. Важливо: вправи повинні приносити задоволення! Можлива легка приємна хворобливість, відчуття розтягнення.
1. Сідаємо на п’яти, нахиляємося назад, відриваємо від землі коліна і розтягуємо м’язи передньої поверхні стопи.
2. Знову сидячи на п’ятах, відхиляємося назад, направляємо таз вперед і вгору. Розтягуємо м’язи передньої поверхні стегон.
3. Наступна вправа зовні нагадує йогівську асану змія. Але це лише вдавана схожість. По-перше, не потрібно тягнути догори підборіддя, воно має розташовуватися горизонтально. По-друге, потрібно уникати сильного прогину в попереку, тому що це може привести до появи болю. Ви повинні відчувати тільки натяг прямого м’язу живота. Решта зони намагайтеся не напружувати. Можливо, потрібне відчуття вловити вдасться не відразу, спробуйте поекспериментувати.
Щоб зняти з попереку навантаження, яке з’явилося в попередній вправі, розслаблено нахиліться вперед і постійте так 30-60 секунд.
Впріться областю ліктьових згинів обох рук в край дверного отвору і розтягуємо спочатку нижню частину м’язів грудей (лікті знаходяться нижче плечей), потім верхню частину м’язів грудей (лікті знаходяться вище плечей).
6. Розтягуємо передню поверхню шиї. Стоячи, починаємо тягнути обидві руки одночасно вниз і трохи вперед, а підборіддя при цьому тягнемо вгору, відчуваючи натяг м’язів.
7. Завершуємо комплекс витягування тіла догори. Встаємо на носочки, кінчики пальців рук щосили тягнемо вгору. Можна уявити, як ніби нас засмоктує космічний пилосос і ми стаємо все вище і вище …
Критерій того, що ви все робите правильно – відчуття, що тіло після вправ розігнулося, груди розкрилися, спина прогнулася, а підборіддя само собою почало прагнути вгору.