Зазвичай в середньостатистичній домашній аптечці є знеболюючі, протизастудні, жарознижуючі, антигістамінні, дезінфікуючі та заспокійливі препарати. Крім того, в ній можна знайти і ліки від кашлю, різних проблем шлунково-кишкового тракту і отруєнь.
За словами лікарів, самостійно всі ці засоби можна приймати тільки в екстрених випадках і строго відповідно до інструкції. Згідно зі статистикою, найпоширеніша причина виникнення побічних ефектів після прийому будь-якого препарату – неправильне дозування. До прийому ліків зазвичай мало хто читає інструкцію, де вказані дози для різної ваги і віку пацієнта, пише Жіночий Світ.
Особливо обережно слід поводитися з жарознижувальними препаратами. Наприклад, знайомий багатьом поколінням аспірин має ряд небезпечних побічних ефектів, а для людей з проблемами шлунково-кишкового тракту він взагалі протипоказаний.
У дітей аспірин взагалі може спровокувати важку патологію – синдром Рея, який супроводжується печінковою недостатністю і енцефалопатією. Що стосується інших препаратів для боротьби з жаром, то вони можуть бути не менш небезпечні, тому перед їх прийомом слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.
Крім того, не варто при будь-якому дискомфорті приймати знеболюючі засоби. Як відзначають фахівці, люди дуже часто вдаються до їх допомоги, не усвідомлюючи потенційну небезпеку. Медики попереджають, що болезаспокійливі препарати викликають проблеми з шлунково-кишковим трактом, серцем, провокують затримку рідини в організмі, а також можуть стати причиною гіпертонічного кризу, тромбозу або інфаркту. Крім цього, не слід скидати з рахунків і можливі алергічні реакції на деякі компоненти.
Наступними в списку стоять заспокійливі засоби. Їх головна небезпека полягає в формуванні у пацієнта залежності, а при передозуванні або неправильному поєднанні з іншими ліками можуть виникнути небезпечні для життя ускладнення. Найбільш “нешкідливими” побічними ефектами є дратівливість, безсоння і підвищена стомлюваність.
Не меншу небезпеку становлять і судинозвужувальні спреї. За словами фахівців, їх використання більш 5 днів негативно позначається на організмі, про що йдеться в інструкції до кожного такого препарату. Потрібно пам’ятати, що залежність від деконгестантів, здатних зняти набряки слизової, лікується набагато складніше, ніж звичайний нежить.