У спеку досить секунди, щоб набути одну з найпідступніших неврологічних патологій

Ви лягли спати начебто здорові, а прокинулися з болем у вусі. Глянули у дзеркало – а півлиця наче закам’яніло. Саме так доволі часто починається одна з найпідступніших хвороб – неврит лицьового нерва (параліч Белла).

– Що провокує цю хворобу? Наскільки вона поширена і як її лікують?

– Найчастіше першопричиною розвитку невриту лицьового нерва є інфекція, що чекає свого часу в організмі людини, – пояснив Артем Ніколаєв, лікар-невролог медичного центру. – Так буває, коли, наприклад, недолікований вірус зачаївся і не дається взнаки до певного часу. Але запальний процес може активізуватися доволі швидко. Скажімо, спекотного літнього дня досить, наприклад, освіжившись у річці й постояти з мокрим волоссям на вітрі.

Типовий ще один випадок – проїхатися в автобусі біля відчиненого вікна. Спітніле обличчя і волосся, контраст температур – кількох хвилин вистачає, щоб була запущена патологічна реакція. Додам, що ризик невриту більший у того, хто раніше перехворів на отит чи паротит (“свинку”), інші запальні процеси в ділянці голови.

– Неврит вражає лише лице?

– Це залежить від важкості ураження нерва і ділянки, де сталося ураження. Часом це лише параліч мімічних м’язів (половина обличчя наче заніміла). Але хвороба може захопити і м’язи ока, спровокувати погіршення слуху тощо.

– Як лікують цю хворобу?

– Важливо якомога скоріше (протягом 48 годин) розпочати комплексне лікування із застосуванням протизапальних, протиспазматичних, протинабрякових, судинорозширювальних препаратів. Якщо ж зволікати зі зверненням до лікаря, то нерв уражатиметься щораз сильніше. У подальшому лікуванні при невриті непоганий ефект можуть дати голкорефлексотерапія, вітамінотерапія, масаж. Але швидкого одужання при цій недузі не буває. Лікування може затягнутися на місяці.

– Неврит і невралгія – це те саме?

– Невралгія розвивається переважно в нервах, що проходять у вузьких каналах і отворах, як-от носовійний. При невриті її симптоми доповнюються порушенням чутливості у зоні іннервації відповідного нерва. Тож за симптомами лікар може визначити, про порушення роботи якої саме нервової ділянки йдеться.

У будь-якому разі не слід затягувати з візитом до лікаря. Неускладнена невралгія зазвичай добре піддається лікуванню. Часто, крім лікувальних препаратів, приписують фізіотерапевтичні процедури. Вони допомагають швидше подолати недугу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів