Вчені повідомили, що за місяць до серцевого нападу організм подасть сигнал

Краще лікування – це профілактика. Це правило діє безвідмовно для будь-яких хвороб і особливо актуально при виникненні симптомів, яким ми часто не надаємо значення.

Ставати іпохондриком не потрібно, але і уважність до свого здоров’я – штука не зайва. Особливо якщо ви або близькі люди входите в групу підвищеного ризику, неочевидних факторів про які ми розповімо в кінці статті.

8. Втома

Занепад сил – рання ознака, яку лікарі відносять до одного з основних неочевидних провісників серцевого нападу у жінок. У чоловічої статі цей симптом виявляється рідко.

Особливості: Втома не пов’язана зі збільшенням фізичних або розумових навантажень і посилюється до кінця дня. Симптом проявляється досить виражено, так що іноді виникають складнощі з тим, щоб заправити ліжко або прийняти душ.

7. Розлад травлення

Болі у верхній частині живота, нудота на голодний шлунок або після прийняття їжі, відчуття здуття – один або кілька цих симптомів з’являються в рівній мірі як серед чоловіків, так і серед жінок.

Особливості: Розлад травлення перед серцевим нападом носить хвилеподібний характер, тобто затихає, а потім з’являється знову. Саме для болю в шлунку характерно посилення при напрузі і зникнення під час відпочинку.

6. Порушення сну

Також відноситься до ранніх ознак нападу, які більше характерні для жінок. Часто супроводжується тривожністю, неуважністю.

Особливості: Порушення сну можуть носити різний характер, але при проблемах із серцем, як правило, розлад проявляється труднощами із засипанням і раптовими пробудженнями вночі.

5. Задишка

Прискорене дихання – симптом, який турбує людей незалежно від статі протягом одного або декількох місяців до серцевого нападу.

Особливості: Часто супроводжується запамороченням, відчуттям нестачі повітря, через яке збивається дихання.

4. Випадіння волосся

Посилене випадіння волосся вчені також відносять до симптомів серцевого нападу. Ознака характерна для чоловіків, але зустрічається і серед представниць прекрасної статі. Ще одним передвісником є ​​підвищений рівень гормону кортизолу в волоссі.

Особливості: В більшій мірі волосся випадає в зоні верхівки.

3. Порушене серцебиття

Симптом характерний більше для чоловіків, а у жінок часто супроводжується почуттям паніки, тривоги. Виникає раптово і проявляється по-різному: як аритмією (нерегулярним серцебиттям), так і тахікардією (посиленим серцебиттям). При атеросклерозі або інших захворюваннях серця тахікардія може виникнути також після фізичних навантажень.

Особливості: Триває, як правило, не більше 1-2 хвилин. Якщо ж триває більше 2 хвилин, може виникнути запаморочення, сильна слабкість.

2. Підвищена пітливість

Збільшене потовиділення як в день, так і вночі також відноситься до ранніх ознак серцевого нападу. Симптом більш характерний для жінок (часто плутають з приливами, якими супроводжується клімакс), але зустрічається і серед чоловіків.

Особливості: Холодний липкий піт (схожий з тим, який виникає при застуді) з’являється незалежно від температури повітря або фізичної активності людини. Ночами потовиділення настільки рясне, що до ранку простирадла стають вологими.

1. Біль в грудях

Біль в грудях за характером і інтенсивності сильно відрізняється у чоловіків і жінок. Так, серед представників чоловічої статі цей симптом зустрічається часто і належить до основних ранніх ознак серцевого нападу. У жінок біль в грудях виявляється тільки в 30% випадків.

Особливості: Біль у грудях може віддавати в руки (частіше в ліву, але не завжди), нижню щелепу, горло, плечі, шию, шлунок. Може носити як постійний, так і тимчасовий характер.

Фактори ризику

Всі ми знаємо про такі чинники ризику, як зайва вага, малорухливий спосіб життя або куріння. Але існують і інші, вельми неспецифічні ознаки схильності до серцевих захворювань:

складка на мочці вуха (особливо якщо вона проходить під кутом по діагоналі від каналу в вусі до нижньої кромки мочки);
жировики на повіках, частіше жовтого кольору;
біль в литкових м’язах під час ходьби;
посилений ріст волосся у вухах (у чоловіків);
рання сивина (у чоловіків).
Джерело

Поділись


Новини партнерів