Запаморочення – це симптом, який може проявлятися при різних захворюваннях і станах. Наприклад, при проблемах з щитовидною залозою. Якщо ви помітили у себе періодичні запаморочення, є сенс звернутися до лікаря за консультацією, пише Жіночий Світ.
Запаморочення на перший погляд може здатися досить нешкідливим симптомом. Але воно завдає чимало проблем і дискомфорту. А запаморочення, що почалося на вулиці, може бути навіть небезпечним для життя. Людина може втратити свідомість, впасти, вдаритися або взагалі перебувати в цей час на проїжджій частині.
5 причин запаморочення
1. Вік
Фахівці вважають, що люди, які належать до вікової категорії старше 60 років, переживають запаморочення набагато частіше за інших. В чому ж причина?
З роками починаються збої у функціонуванні вестибулярного апарату і пропріоцепторів (які відповідають за рух нижніх кінцівок). Крім усього іншого, запаморочення можуть спровокувати такі «вікові» захворювання як, наприклад, артрит, глаукома, катаракта, діабетична ретинопатія.
2. Зневоднення організму
Запаморочення може бути наслідком зневоднення. Останнє виникає, коли людина не вживає достатній обсяг води. Положення можуть погіршити фізичні навантаження. Необхідно знати, що в організмі дорослого чоловіка міститься 60% води, дорослої жінки – 55%. Що це означає? Якщо ви важите від 50 до 80 кг, вам потрібно випивати як мінімум 2 л водички в день. Якщо ваша вага в діапазоні від 80 до 100 кг, тоді випивайте мінімум 2,5-3 л води в день.
3. Прийом певних медикаментів
Якщо лікар прописав вам седативні препарати або ліки для підвищення (або зниження) тиску, потрібно пам’ятати, що їх прийом може спровокувати такий стан як запаморочення. Якщо ви простежуєте зв’язок між початком прийому нових ліків і появою запаморочення, необхідно обговорити цю проблему з вашим лікарем. Швидше за все, даний медикаментозний засіб вам не підходить, і лікар може підібрати альтернативні ліки.
4. Щитовидна залоза
Щитовидка може викликати цілий ряд ускладнень зі здоров’ям. У тому випадку, коли щитовидна залоза продукує зайвий обсяг тиреоїдного гормону, з’являється гіпертиреоз. А коли вказаний гормон продукується в недостатній кількості, виникає гіпотиреоз. Запаморочення є одним із симптомів, що у людини, ймовірно, існують складності зі станом щитовидної залози. Якщо крім запаморочення людина відзначає пригнічений настрій, апатію, посилене випадіння волосся, надмірний апетит або, навпаки, відсутність останнього, є сенс записатися на прийом до лікаря.
5. Знижений артеріальний тиск
Запаморочення може бути сигналом, що у людини низький тиск. Даний стан носить назву гіпотонія. Коли тиск падає нижче відміток 105/70, хворий відчуває слабкість, занепад сил, дзвін у вухах. Цьому стану можуть супроводжувати такі симптоми як головний біль, нудота і запаморочення.
Будьте уважні до свого здоров’я. Якщо помітили у себе описані симптоми, є сенс записатися на прийом до свого лікаря, щоб він поставив точний діагноз і призначив лікування.