Крім лікарських засобів, відомих на всю країну завдяки безперервній рекламі, є багато простих, зрозумілих, а головне практично безкоштовних засобів для боротьби з печією. У цій статті Жіночий Світ розповість, як швидко позбутися від цього неприємного стану, не витрачаючи при цьому гроші.
По-перше, варто сказати, через що з’являється печія. Печіння в горлі та в грудях утворюється через викид соляної кислоти в стравохід. Причиною може бути неправильне харчування, зловживання алкоголем і курінням, а також туго затягнутий ремінь і вагітність.
Елементарний засіб знаходиться у вас просто під рукою – склянка теплої води, яка природний чином допоможе відновити баланс в шлунку і вгамувати печіння. Воду слід випити стоячи або сидячи, після чого головне – не лягати.
Харчова сода – ще один засіб, здатний допомогти при печії. Половина чайної ложки соди на 200 мл води допоможе відновити баланс в шлунку. З цим засобом варто бути акуратним і пити його дрібними ковтками. Сода протипоказана вагітним, жінкам, що годують, а також при хворобах шлунково-кишкового тракту і людям, що страждають від артеріальної гіпертензії. Соду необхідно приймати обережно і тільки в крайніх випадках, оскільки її регулярне вживання шкодить організму.
Активоване вугілля – ідеальний і недорогий абсорбент на всі часи. Він є практично в кожній аптечці, оскільки володіє великим спектром фармакологічної дії. Випийте активоване вугілля в розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги і запийте його водою.
Серед інших засобів, які допомагають вгамувати печію, можна виділити групу найсмачніших – мигдаль, мед і молоко. Перше – надійний помічник проти печії, якщо вона застала вас в дорозі. З’їжте 5-10 штучок і печія припинитися через декілька хвилин. А молоко і мед можна об’єднати в одне. Просто випийте склянку теплого молока з ложкою меду.
Як засіб від печії для вагітних радимо натерти кілька бульб картоплі і віджати масу через марлю. Далі слід дати соку настоятися 2-3 хвилини, але не більше, щоб не допустити окислення. Можна випити сік без добавок або змішати з будь-яким іншим соком для смаку.
Як засоби від печії і для її профілактики можна використовувати настій з ромашки або м’яти. Заваріть чай і дайте йому деякий час настоятися.
Можна знизити фактори ризику виникнення печії. Наприклад, обмежити вживання гострих, жирних, солоних, кислих і смажених страв. Обмежте себе від міцно заварених напоїв, а також скоротіть вживання алкоголю і нікотину.
Буде корисно не займатися рухомою діяльністю відразу після їжі, до того ж не слід носити тугі елементи одягу, які перетягують живіт.
Якщо печія для вас – явище регулярне, то варто обстежитися у лікаря на предмет захворювань шлунково-кишкового тракту.