Великий живіт – проблема, від якої хочуть позбутися як чоловіки, так і жінки. Щоб отримати позитивний результат, вчені пропонують в першу чергу викорінити головну причину, про яку розповість Жіночий Світ.
Як пояснюють лікарі, поява великого живота безпосередньо залежить від інсуліну. Саме цей гормон є основним в процесі обміну вуглеводів і впливає на утворення в організмі жирових клітин і жиру на животі.
Як відомо, вироблення інсуліну відбувається за рахунок рівня цукру в крові. Тобто людина з’їдає банан, і тут же підвищується рівень цукру в крові, а у відповідь на нього виробляється інсулін. Завдання гормону – «розкласти по поличках» глюкозу, що утворилася. В результаті частина її йде на енергію, а решта відкладається про запас у печінку і м’язи у вигляді глікогену.
На цьому процес не закінчується. Якщо після відкладення глікогену в печінці все ж рівень цукру в крові залишається високим, організм перетворює його надлишок в жирові відкладення на тілі.
Фрукти і ягоди, на відміну від зелені і овочів, завжди сприяють високому рівню цукру в крові. В результаті тіло отримує велику кількість енергії, а час, що залишився трансформує в запас у вигляді глікогену і жиру.
Але це ще «квіточки» порівняно з тим, що відбувається в організмі після з’їденої порції торта або інших солодощів. Щоб переробити борошняне і солодке, підшлункова залоза працює з потроєною силою і виробляє величезну кількість інсуліну. Але і цього деколи недостатньо, щоб впоратися з цукром, який надійшов в кров. І ось тоді він відкладається на животі, сідницях і інших проблемних місцях. А далі з таким харчуванням ожиріння чекає всі органи. Виходить, цукор – це дійсно біла руйнівна сила, що наближає старіння і смерть.
Дієтологи наголошують, що до харчування, в якому підшлункова залоза працює на межі, привчають з дитинства. Це традиційні страви, такі як вівсяна каша на молоці, пироги, млинці, оладки, сир або йогурт з варенням. Через це у таких ласунів може розвинутися інсулінорезистентність, і тоді механізм роботи підшлункової залози порушується, втомлений організм перестає реагувати на інсулін.
Лікарі відзначають інсулінорезистентність навіть у дітей і підлітків, у яких першим сигналом є невідповідна вага. Якщо не організувати правильне харчування, виникає ризик цукрового діабету другого ступеня і ожиріння.