Засоби від печії або протикислотні препарати мають один механізм дії – утворюють в шлунку і стравоході захисну плівку. Склад може бути різний, але одним з головних компонентів виступає кальцій, алюміній, магній, пише Жіночий Світ. Професор медицини Роберт Глаттер розповідає, чому вони можуть завдати шкоди – від запорів до проблем з диханням.
Запори або діарея
«Закрепи – часте явище при застосуванні протикислотних препаратів – вся справа в кальції. З іншого боку вони можуть давати і зворотний ефект у вигляді діареї – цим грішать засоби з великою кількістю магнію в складі »- розповідає Роберт Глаттер.
Судоми м’язів
Будь-яке втручання в баланс електролітів в організмі (а протикислотні засоби роблять саме це), впливає на роботу м’язів і нервів. Препарати до складу яких входить кальцій, магній або фосфор можуть викликати болі і посмикування в м’язах.
Утруднене дихання
Це симптом передозування цими засобами. Занадто високий вміст в крові бікарбонату натрію і карбонату кальцію піднімає рівень PH, що призводить до уповільнення дихання, відчуття втоми.
Ризик інфікування
Шлунковий сік не тільки перетравлює їжу, але і захищає шлунково-кишковий тракт від бактерій. Його нейтралізація залишає нас без захисту. Можливий підсумок: гастроентерит або діарея.
Камені в нирках
Протикислотні препарати можуть призвести до каменів в нирках – це кристали, які утворюються в нирках або сечовивідних шляхах. Вони призводять до сильних болів в боці і животі, а також до проникнення крові в сечу.