Як вивести сечову кислоту з організму

Накопичення сечової кислоти в суглобах – процес небезпечний, пише Жіночий Світ. Він призводить до розвитку подагри – захворювання, відомого з давніх часів. Без допомоги лікаря в цьому випадку не обійтися. Але ви можете допомогти собі самі. Ось список овочів, які успішно виводять сечову кислоту з організму.

Підвищене утворення сечової кислоти може спричинити проблеми зі здоров’ям. Розвивається так звана гіперурикемія. Причини підвищеного вмісту даного хімічної сполуки в крові різні: при подагрі; при надмірному вживанні пуринових азотистих основ з їжею, в комплексі з малорухливим способом життя. Є дані, що підвищений вміст фруктози в їжі також веде до накопичення сечової кислоти.

Головне правило – з одного боку, включити в раціон харчування продукти, що сприяють зниженню показника сечової кислоти, з іншого боку – мінімізувати споживання продуктів, які стимулюють його зростання.

Болі в суглобах – поширена скарга. Можливо, вам потрібно знизити показник сечової кислоти. Лікування призначить лікар. А супроводжувати медичне втручання повинна корекція харчування.

Є овочі, які прекрасно справляються із завданням зниження показника сечової кислоти.

Людина влаштована так, що, в більшості випадків, замислюється про правильне харчування, лише тоді, коли здоров’я починає давати збої. Як в організмі утворюється і накопичується сечова кислота? Певні продукти провокують підвищене вироблення пуринів. До них відносяться анчоуси, ковбаси, червоне м’ясо, всі субпродукти (печінка, нирки, легені), газована вода.

В ході реакції розпаду пуринів утворюється сечова кислота. Ця хімічна сполука транспортується в кровотік, розноситься по організми і акумулюється в суглобах. Даний процес викликає запалення, що призводить до дискомфорту і больових відчуттів.

Як правило, до запалення схильні суглоби великих пальців нижніх кінцівок, пальців верхніх кінцівок, колінні суглоби. Наступними проявами характеризується подагра.

Які продукти доцільно включити в своє меню при запаленні суглобів

Артишок

Артишок успішно впорається із завданням зниження показника сечової кислоти. Овоч має сечогінну дію і допомагає виводити з організму токсини і надлишки рідини.

Крім того, ця рослина містить цілий ряд мікроелементів, вітамінів, антиоксидантів. Овоч багатий клітковиною, білками і жирними кислотами.

Артишоки, щоб вони не втратили цінні властивості, потрібно готувати правильно. Їх переважно потрібно відварювати: в цьому випадку овочевий бульйон можна випити, а артишоки заправити соусом, приготованим з оливкової олії і яблучного оцту.

Цибуля

Чим корисна цибуля? Цей овоч теж дає можливість знизити показник сечової кислоти в організмі. Цибуля допоможе позбутися від гіперурикемії (підвищеного показника сечової кислоти в крові). Але це ще не все. Рослина сприяє зниженню показника тригліцеридів в крові. Як приготувати цибулю, щоб витягти з страви максимум користі?

Спосіб приготування:

Взяти пару цибулин середніх розмірів, очистити від лушпиння і розрізати на дві частини. Відправити в каструлю з водою. Варити до тих пір, поки овоч не розм’якне. Перелити овочевий бульйон в ємність і додати в відвар сік ½ лимона. Пити протягом дня.

Гарбуз

Ця баштанна культура надзвичайно корисна для здоров’я. Гарбуз має сечогінний ефект. Активізуючи виділення сечі, цей продукт сприяє виведенню сечової кислоти.

Гарбуз допомагає вивести токсини і шлаки, які акумулюються в організмі. Існує безліч рецептів приготування гарбуза. Його відварюють, запікають в духовці (наприклад, з яблуками і медом). На окрему увагу заслуговує насіння гарбуза. Це просто джерело цінних речовин.

Селера

Рослина допомагає нормалізувати рН баланс крові, таким чином організм виводить сечову кислоту природним чином.

Овоч чистить кров, видаляє токсини і допомагає боротися із зайвою вагою. Як готувати селеру? Її також можна відварити або їсти свіжою.

Морква

Цей корисний у багатьох відношеннях овоч також має властивість знижувати показник сечової кислоти. Існує безліч рецептів приготування страв з моркви. Вам достатньо вибрати якийсь із них собі до смаку.

Спосіб приготування корисного морквяного соку: очистити дві штуки моркви середніх розмірів і один буряк. Надіслати овочі в блендер, подрібнити і додати в масу, що утворилася питну воду.

Овоч сприяє утворенню лужного середовища (в цьому морква схожа з селерою), що дає можливість звільнити організм від пуринів і кристалів сечової кислоти, що накопичується в суглобах.

Важливо пам’ятати!

Для позитивного ефекту доцільно мінімізувати споживання червоного м’яса, субпродуктів, ковбас, пива, анчоусів, сардин, морепродуктів.

Фахівці вважають, що вітамін С теж сприяє зниженню показника сечової кислоти. Тому рекомендовано включати в меню ягоди і фрукти, багаті зазначеним вітаміном.

Джерело

Поділись


Новини партнерів