Низка порад, що допоможе зменшити навантаження на очі та зберегти їх здоровими

Багатьом людям доводиться багато часу проводити за комп’ютером, після чого у них сильно втомлюються очі. Що робити, коли очі втомлюються від такої роботи? У пропонованій статті ми хочемо поділитися дієвими порадами, як можна підтримувати наші очі в нормальному стані та зберігати їхнє здоров’я під час постійних контактів з комп’ютером, інформує Ukr.Media.

Харчування

Спочатку хотілося б звернути увагу на харчування. Велику користь організму принесе вживання значного обсягу фруктів і овочів жовто-червоного забарвлення. Овочі, які багаті на корисні речовині для очей, — це морква, кукурудза, перець, хурма. Бажано пити чай з ягодами чорниці.

Варто вживати чорницю у свіжому вигляді, але й сушені ягоди допоможуть очам. Також не зайвим буде в раціоні харчування буряк, він має цинк, який потрібен для підтримки зору у хорошому стані. Необхідно додавати в салати пророслі пшеничні зерна. Однак не треба обмежуватися одним харчуванням, ознайомимося ще з деякими методами, як уникнути виникнення проблем з очима.

Гімнастика

Часто люди, які втомлюються від роботи за комп’ютером, не зважають на гімнастику очей. Проте ефективність подібних вправ не можна недооцінювати. Розглянемо деякі:

  • Закрийте очі, сядьте рівно, спину тримайте вертикально, розслабтеся пів хвилини. Відкривши очі, переведіть погляд вгору, потім вниз, вправо, вліво, при цьому працюючи лише очними м’язами, а не м’язами шиї, тому не рухайте головою.
  • Кругові повороти очима. Спочатку за годинниковою стрілкою, потім — проти.
  • Якомога ширше відкрийте очі, подивіться вгору, зупиніться і порахуйте до 20, потім — вниз на такий самий час. Потім переводить погляд вгору і вліво, вниз і вправо за аналогічним рахунком. Потім напрям руху очей можна поміняти. Зробіть 5-8 подібних повторень

Релакс

Проведімо легкий сеанс розслаблення. Візьмімо 2 невеликі чашки або блюдця, наповнюємо їх водою, одну гарячою, а другу — холодною. Рідину трохи підсолюємо. Відвівши погляд від робочого столу, приділимо увагу очам. По черзі занурюємо пальці в посудини з водою контрастної температури, після чого прикладаємо їх до повік. Не варто робити будь-яких масажних рухів, нехай очі відчувають просто розслаблення і спокій. Таку процедуру можна проводити протягом 5 хвилин.

Робочий шрифт

Використовуючи для роботи програми, документи або ж якісь схеми найкраще налаштувати шрифт Verdana, оскільки він є найбільш комфортним для очей. Якщо вам все ж потрібно подати текст іншим шрифтом, ви можете спочатку працювати в зручному вигляді (шрифтом Verdana), після чого змінити шрифт тексту на необхідний.

Монітор

Налаштуйте монітор так, щоб очам було легко сприймати матеріал, не прикладаючи багато зусиль для читання. Фахівці рекомендують вибирати швидкість миготіння екрана вище 85 Гц. Монітор повинен знаходитися на відстані близько 1 метра від ваших очей. Фон робочого екрану повинен бути світлим, текст — навпаки, темний, щоб контраст допомагав зосереджуватися на символах. Корисно також використовувати світлу клавіатуру з темним позначенням букв.

Постава

Здоровий зору напряму залежить від вашого положення, тобто постави. Тому крісло повинно бути підібрано по зростанню людини, або ж із регульованою висотою. Під час роботи спина повинна бути рівна, займати вертикальне положення, ноги зігнути в колінах і поставити перпендикулярно підлозі. Лікті не повинні бути у висячому положенні, поставте їх на стіл або на підлокітники крісла. Зап’ястя повинні перебувати на клавіатурі.

Освітлення

На комп’ютерному столі повинна бути лампа. Краще всього придбати лампу, у якої регулюється інтенсивність освітлення. Лампа не повинна давати відблиски на екрані, тому що це заважає вашій зосередженості та змушує очі напружуватися з більшою силою, наприклад, під час читання. У темному приміщенні без належного освітлення працювати не варто.

Відпочинок

Не менш важливо давати заслужений відпочинок очам. Регулярно кожні 2-3 години відволікайтеся від монітора на 10-15 хвилин. Більш ефективно щогодини закривати очі на кілька хвилин, тим самим розслаблюючи м’язи очей, що сприятиме подальшій продуктивній діяльності. Як правило, робота за комп’ютером вимагає не швидкості, а високої якості, що неможливо без хорошої зосередженості й пильності.

Поділись


Новини партнерів