Зорове перенапруження: проста техніка, яка поліпшить зір і позбавить від головного болю

Акупресура – це точковий масаж для профілактики захворювань різних органів, який можна виконувати самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. Займатися можна коли і де завгодно, пише Жіночий Світ. Завдяки точковому масажу ви зможете поліпшити зір, позбутися втоми очей і головного болю.

Інтенсивність впливу підбирається індивідуально, залежно від поточного самопочуття і бажаного ефекту.

Що потрібно врахувати

Для профілактики захворювань органів зору масажувати потрібно обличчя, надпліччя і волосяну частину голови, використовуючи:

  • легке погладжування;
  • розминку і розтирання;
  • тиск і вібрації.

Впливаючи на певні біологічно активні точки на тілі можна налагодити роботу внутрішніх органів і систем. Визначити, чи правильно ви знайшли точку, вам допоможуть власні відчуття – якщо при впливі на певну ділянку ви відчуваєте розтягнення, оніміння або невеликий біль, тоді потрібна точка знайдена. Також зорієнтуватися, де розташована та чи інша точка на тілі можна за сухожиллям, ямками, м’язовими валиками або кістковим горбочкам.

Від інтенсивності впливу залежить результат. Наприклад, слабкий і короткочасний вплив на точку буде діяти збудливо, а сильний і довгий, навпаки, заспокійливо. Одну точку можна масажувати не більше півтора хвилини.

Самомасаж для зняття зорової перенапруги

Для поліпшення стану достатньо помасажувати 12 точок:

1. Перша точка знаходиться на потилиці між першим і другим шийним хребцем. Масажувати цю точку потрібно при неврастенії, болі в шиї або головному болі.

2. Друга точка розташована на потилиці між першим шийним хребцем і потиличною кісткою (на 3 см вище волосяної частини голови). Показаннями до масажу є очні хвороби і головний біль.

3. Третя точка розташована на рівні першої, але трохи збоку, там, де є западина біля основи трапецієподібного м’язу (поряд з волосяною частиною голови). Масаж цієї точки дозволяє позбутися від болю в шиї, головного болю, а також запобігти захворюванням очей.

4. Четверта точка знаходиться на відстані 3 см збоку від другої точки, це вершина потиличного трикутника. Масаж допоможе полегшити стан при неврастенії, а також позбутися від захворювань вуха, горла, носа і очей.

5. П’ята точка знаходиться на волосяній частині голови в лобному кутку, в півтора сантиметрах від краю цього кута, там, де з’єднуються тім’яна і лобова кістки. Масаж цієї точки показаний при зниженні зору, сльозоточивості очей, головного болю (особливо в лобовій частині).

6. Шоста точка розташована внизу від зовнішнього краю брови, на відстані 1,2 см від очниці. Масажувати її потрібно при кон’юктивіті, вушному шумі, больових відчуттях в передній частині голови і мігрені.

7. Сьому точку знайти просто – вона розташована на 2/5 відстані між передньою межею волосяної частини голови і центром брови. Масаж потрібно проводити за наявності головного болю і очних захворюваннях.

8. Щоб знайти восьму точку, потрібно опуститься вниз на 2 см від центру нижнього краю очниці. Масажувати її слід при кон’юктивіті і перенапруженні лицьових м’язів.

9. Для того, щоб виявити дев’яту точку достатньо знайти ямку по центру перенісся (між бровами). Масажувати цю точку потрібно при неврастенії, головному болю і очних захворюваннях.

10. Десята точка знаходиться на початку внутрішнього краю брови. Масаж показаний при сльозоточивості очей і запамороченні.

11. Одинадцята точка розташована на спині між відростками 6 і 7 шийних хребців. Масажувати її потрібно при болях в шиї і потилиці.

12. Дванадцята точка знаходиться по центру брови в надочній ямці. Масаж рекомендується при головному болю і хворобах очей.

Протипоказання

Масаж не можна проводити при підвищеній температурі тіла, запальних процесах в організмі, наявності новоутворень або пошкоджень на шкірі в місці розташування активної точки. Також займатися самомасажем не можна в період вагітності.

Джерело

Поділись


Новини партнерів