Як часте вживання зеленого чаю може вплинути на організм жінки

Багато жінок із задоволенням вживають зелений чай під час дієти, тому що вітаміни які в ньому містяться (С, РР, групи В), а також макро- і мікроелементи (цинк, фосфор, кальцій, молібден) здатні заповнити недолік в зв’язку з обмеженням раціону речовин в організм, не додаючи зайвих калорій. А флавоноїди ефективно знижують рівень глюкози в крові і захищають від інфекцій, кофеїн – дарує заряд бадьорості. Його користь очевидна, вчені постійно відкривають нові корисні властивості цього напою. Наприклад, ще в 2005 році на офіційному сайті ВООЗ були опубліковані результати багаторічних досліджень вчених медичної асоціації КНР, які довели, що регулярне вживання зеленого чаю знижує ризик раку молочної залози на 90%. Повідомляє Жіночий Світ

Але більш пізні дослідження вказали на те, що не все так райдужно з масовим використанням цього напою з метою оздоровлення жіночого організму. Так, в 2014 році Американською колегією гастроентерологів було доведено, що щоденне вживання навіть 240 мл зеленого чаю в рази збільшує ризик захворювання печінки. Особливо небезпечно це для вагітних і годуючих жінок, організм яких працює в цей важливий період життя з підвищеним навантаженням на всі життєво важливі органи. Продовжуючи тему досліджень впливу зеленого чаю на вагітну і плід, вчені з різних країн світу прийшли до ще більш шокуючих висновків.

Так, дослідження іспанських учених (Барселона), а також їхніх колег з США (FDA) виявили, що флавоноїди і дубильні речовини, що містяться в зеленому чаї, гальмують синтез власної фолієвої кислоти і істотно знижують її засвоюваність з призначених вагітним комплексів і продуктів харчування. А фолацін – основний елемент правильного формування нервової трубки ембріона, плода, недонадходження якого веде до важких пороків, навіть з несумісним з життям майбутньої дитини (т. Зв. «Спина біфідо»). Причому американськими дослідниками було назване і точне дозування, небезпечне для вагітної і плода. Це 5-7 чашок напою середньої міцності в день. Більш того, враховуючи, що фолієва кислота відіграє важливу роль в процесі запліднення, стало зрозуміла причина безпліддя у жінок,

З огляду на особливу небезпеку зеленого чаю саме в першому триместрі, коли відбувається закладка всіх систем і органів малюка, вчені і лікарі рекомендували жінкам обмежити вживання зеленого чаю до 1-2 чашок в тиждень. Тим же, кому він допомагає від токсикозу, радили пити кілька ковтків неміцного напою вранці.

Друга небезпека – що міститься в зеленому чаї кофеїн. Його доза в напої досить висока і порівнянна з тією, що міститься в міцній каві, в рази перевищуючи відсоток кофеїну в традиційному чорному чаї. За даними представника Американської Дієтичної Асоціації М. Джонсон (Фенікс), кофеїн, проникаючи через плаценту до плоду, ускладнює його обмін речовин, а також зв’язок «мати-плацента-плід». Це стає причиною народження маловагих дітей, викиднів, передчасних пологів. Американський коледж акушерства і гінекології, який проводить свої практичні спостереження і дослідження, зафіксував ще одну небезпечну для вагітних жінок властивість зеленого чаю – він ускладнює всмоктуваність заліза, так як в складі зеленого чаю містяться його антагоністи – йод і магній. А залізодефіцитна анемія – грізний стан під час вагітності, що загрожує матері і плоду.

Щоб уникнути ризиків слід мінімізувати вживання цього, безумовно, корисного напою під час вагітності до декількох чашок в тиждень, а також під час планування народження дитини і скоротити – поза цих періодів, особливо тим жінкам, які мали в минулому або мають проблеми з печінкою або залізодефіцитну анемію (недокрів’я) в анамнезі.

Поділись


Новини партнерів