У більшості випадків гикавка не представляє небезпеки для людини. Однак часом цей симптом говорить про те, що необхідно терміново звернутися до лікаря. Жіночий Світ з’ясував, за яких обставин через гикавку можна почати турбуватися.
Перш за все слід розібратися, що таке гикавка. По факту це всього лише мимовільні скорочення діафрагми – великого м’язу, який розділяє грудну і черевну порожнини. Діафрагма необхідна людині для нормального дихання, а керує нею мозок. Але часом його сигнали починають барахлити, через що у людини починається гикавка.
Найчастіше мимовільні скорочення діафрагми спровоковані зовнішніми ознаками. Наприклад, переохолодженням, нетравленням шлунку або стресом. В даних випадках причин для занепокоєння немає. Але якщо гикавка не проходить тривалий час – це серйозний привід для занепокоєння.
Нерідко таким чином організм сигналізує про запалення в черевній порожнині або запалення легенів. Але і це ще не все. Часом неминаюча гикавка може свідчити про рак легенів або печінки. Якщо спазми діафрагми супроводжуються прискореним серцебиттям, це може говорити про наявність грижі стравохідного отвору діафрагми. Крім цього часом гикавка виникає при інфаркті міокарда, інфекційних захворюваннях, психічному збудженні і деяких захворюваннях спинного і головного мозку.
Саме тому, якщо гикавка не проходить протягом декількох днів необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до лікаря.