Як перемогти остеопороз: відповідь фахівців

За статистикою, на це захворювання, яке призводить до крихкості кісток, страждає кожна третя жінка на планеті і кожен п’ятий чоловік. Ми з’ясували у фахівців все про небезпечну недугу.

Остеопороз вважається дуже небезпечним захворюванням, оскільки не має явних ознак. І тільки при переломі може виявитися, що почалося руйнування кісткової тканини. Оскільки виявити хворобу на початкових стадіях практично неможливо, потрібно знати фактори і групи ризику. Вік: люди старше 50 років. Жінки, які перебувають в менопаузі або в періоді постменопаузи. Наявність переломів в минулому. Якщо у когось в сім’ї були переломи шийки стегна. Куріння, алкоголізм, дефіцит кальцію і вітаміну D. Погана екологічна обстановка: жителі мегаполісів більше схильні до цього захворювання, ніж ті, хто живе в селищах і селах. Низька фізична активність.

Також на розвиток остеопорозу можуть впливати: погане харчування в дитинстві, через що формується слабкий скелет. Голодні дієти, які впливають на кісткову тканину в зрілому віці. Гормональні захворювання або гормональний дисбаланс, зниження рівня статевих гормонів. Тривалий прийом деяких лікарських препаратів, в тому числі протисудомних засобів або імунодепресантів. Вважається, що в основному до остеопорозу схильні жінки. Особливо ясноокі блондинки з тонкими зап’ястями і кісточками.

І хоча виявити остеопороз на ранній стадії досить складно, існують ознаки, наявність яких є сигналом до того, що варто звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Якщо у людини часто бувають судоми в ногах, особливо по ночах. Якщо є хронічні болі в хребті, які можуть посилюватися під час руху. Наявність таких проблем, як сколіоз, сутулість – будь-яка деформація хребта. І одними з найбільш тривожних і, на жаль, пізніх симптомів є часті переломи рук і ніг. Найбільш небезпечним вважається перелом шийки стегна.

Після звернення до фахівця потрібно здати аналізи, які допоможуть виявити остеопороз. Це загальний клінічний і біохімічний аналіз крові. Лікар повинен дізнатися рівень кальцію, вітаміну D і фосфору в сироватці крові. Крім того, необхідно пройти рентген і денситометрію, які зможуть показати щільність кісткової тканини.

В першу чергу потрібно думати про профілактику остеопорозу, оскільки відновити напівзруйновану кісткову тканину неможливо. Необхідно дотримуватися правильного харчування. У раціоні повинна міститися необхідна кількість кальцію, вітаміну D і білка. Найбільше кальцію міститься в сирах (близько 1000 мг в 100 г), капусті (210 мг в 100 г), креветках (100 мг в 100 г) і консервованих сардинах і тюльці (300-400 мг в 100 г). Решта морепродукти містять менше кальцію, але більше вітаміну D, який грає одну з ключових ролей в засвоєнні кальцію організмом. В добу діти до трьох років повинні вживати 600-700 мг кальцію, до 10 років – 1000 мг, до 16 років – 1300 мг, дорослі – 1000 мг, вагітні та жінки 1300 мг.

Також необхідно відмовитися від шкідливих звичок, слід вести активний спосіб життя, людям похилого віку можуть знадобитися спеціальні препарати і вітамінні комплекси.

Поділись


Новини партнерів