Стала відома справжня причина алкоголізму

Алкогольна залежність формується за участю шлункового гормону

Шведські вчені виявили раніше невідомий нейро-механізм, що впливає на алкогольну залежність. Відкриття може вплинути на майбутні способи лікування алкоголізму, відзначають оглядачі в науковій пресі.

Група вчених з Академії Салгренска в Гетеборзі виявили до сьогоднішнього моменту неописаний в науковій літературі мозковий механізм, при якому алкогольна залежність формується за участю шлункового гормону греліну.

Згідно з дослідженнями вчених, в момент, коли вплив греліну на мозок заблоковано, алкоголь впливає на внутрішню систему заохочень організму в помітно меншій мірі. Важливість цього відкриття, здатного привести до розробки нової методики лікування від алкогольної залежності, не зводиться тільки до проблем алкоголізму.

«Вплив греліну на мозок може грати роль і в інших видах залежностей, включаючи наркозалежність і навіть обжерливість», – заявила професор фізіології Сюзанна Діксон.

Раніше дослідження, що проводилося вченими з Університету Техасу, представляло дані про те, що виникнення алкоголізму має генетичну природу: при «включенні» певного набору генів в структурі ДНК деякі люди виявляються більш уразливими перед цією нездоровою залежністю.

Крім того, особливі «нейрони алкоголізму» були виявлені вченими в головному мозку.
Джерело

Поділись


Новини партнерів