Наскільки часто необхідно прати рушники?

Багатьом здається, що прати рушники часто немає ніякого сенсу, адже ними висушують чисту після миття шкіру. Однак вчені з цією думкою не згодні. Фахівці зі Школи медицини при Нью-йоркському Університеті стверджують, що прати рушники необхідно вже після того, як вони використовувалися всього три рази.

Рушники, які перуть рідше, можуть становити серйозний ризик для нашого здоров’я, так як на них залишаються частки мертвої шкіри, завдяки чому вони стають відмінним середовищем для проживання і розмноження небезпечних хвороботворних мікроорганізмів. Вологе середовище у ванній кімнаті лише сприяє прискореному розмноженню цих бактерій, вірусів і грибків.
Експерт в області гігієни професор Філіп Тьєрно рекомендує прати рушники після трьох використань – це, за його словами, допоможе уникнути інфекцій, які можуть розвинутися з вищезазначених мікроорганізмів. Більш того, ванну кімнату необхідно провітрювати якнайчастіше.
«Справа в тому, що вологі рушники є відмінним живильним середовищем для бактерій , – сказав професор Тьєрно. – Якщо від рушниа йде якийсь специфічний запах, це, швидше за все, через мікроби, що розмножуються на ньому, а тому рушникові необхідне термінове прання. Складно сказати, які саме бактерії на рушниках небезпечні для здоров’я, а які ні. На щастя, більшість подібних мікроорганізмів не становлять небезпеки для людей з нормально діючою імунною системою ». 

Фахівець також зазначив, що рушники обов’язково повинні бути індивідуальними для кожного члена сім’ї, оскільки при спільному їх використанні ризики для здоров’я значно збільшуються.

Джерело

Поділись


Новини партнерів