Головний лікар Європейського центру естетичної медицини European Aesthetic Center Белла Шурдумова дала кілька важливих порад про те, як правильно підготувати свій організм до дієти і на що варто особливо звернути увагу.
1. Білок
Вживайте більше нежирного м’яса (індичка, курка, телятина), риби і морепродуктів, що містять складні волокна. Кожен прийом їжі зі складними волокнами прискорює процес схуднення і виводить зайву воду. Звичайно ж, варто виключити з меню свинину і баранину.
2. Клітковина
Їжте якомога більше рослинної клітковини в першій половині дня. Також дуже важливо з’їдати клітковину перед основним прийомом їжі. Запам’ятайте: спочатку салат або фрукт, і тільки через деякий час – обід або вечерю. Клітковина займе частину обсягу шлунка, і ви будете їсти менше. Виключіть з раціону фрукти з високим вмістом цукру: фініки, виноград і банани.
3. Складні вуглеводи
Спробуйте ввести в раціон складні вуглеводи, замінивши ними легкі: крупи, каші, макаронні вироби грубого помелу, бобові, тобто ті продукти, які будуть повільно підвищувати рівень цукру в крові.
4. Дробове харчування
Почуття голоду з’являється приблизно через три години після останнього прийому їжі, тому, щоб відчувати себе комфортно, скоротіть проміжки між їжею до цього часу. Не забудьте урізати і порції їжі. Так ви зможете зменшити обсяг шлунку, який звикне отримувати невелику кількість їжі за раз. Згодом, ви будете наїдатися набагато меншим об’ємом їжі, що буде тільки в плюс вашій дієті. Пити за один прийом варто не більше 200 мл рідини.
5. Детокс
Постарайтеся розробити детокс-програму разом з професійним дієтологом. Потрібно розвантажити організм від токсинів і вивести з нього зайву рідину. Суворо дотримуйтеся складеного меню і по можливості робіть дренажні процедури.
6. Полівітаміни, Омега-3 жирні кислоти
Обов’язково почніть приймати полівітаміни та Омега-3 жирні кислоти до початку дієти і продовжуйте це робити вчасно. Ці речовини необхідні для нормалізації жирового обміну і просто в період занять спортом і при інтенсивних фізичних навантаженнях, вони позитивно впливають на психічний стан, який може різко похитнутися під час жорстких харчових обмежень, і нормалізують рівень холестерину в крові.
7. Фізичні навантаження
Збільшуйте фізичне навантаження поступово. Почніть з 30-40 хвилинної прогулянки швидким кроком, і тільки потім вже переходьте до серйозних фізичних вправ і програм.
8. Вода
Дуже важливо пити якомога більше води – не менше 1,5 – 2 літрів в день. Виключіть з меню всі солодкі і газовані напої, замінивши їх звичайною водою. Пам’ятайте, що в випитий за день обсяг не включаються чай, кава, супи та інші подібні рідини.
9. Здоровий сон
Візьміть за правило вчасно лягати і вчасно вставати. Постарайтеся розпланувати день так, щоб на сон витрачалося не менше 8 годин на добу, а підйом і відхід до сну були щодня в один і той же час.
10. Позитивний настрій
Підтримуйте приємну атмосферу в сім’ї і вдома. Дієта, як правило, важко дається людям, які не звикли обмежувати себе в їжі, тому наповніть свій день приємними дрібницями. Почніть вводити їх в свій щоденний план ще до переходу на новий режим, щоб вони змогли стати звичкою.