З активним метаболізмом жир згоряє інтенсивніше і в цілому організм функціонує краще. Прискорити метаболізм можуть допомогти досить прості прийоми, головне, щоб ці дії виконувалися на регулярній основі.
Снідати. Відомий голлівудський дієтолог Хейлі Помру рекомендує снідати протягом півгодини після пробудження. За її словами, тіло людини, яка прокинулася і почала займатися якимось справами, не поївши, змушене діяти при нульовій кількості «палива», що різко підвищує вироблення стресового гормону кортизолу. Його збільшення – це фізіологічний сигнал для тіла, що необхідно накопичувати жир. Тому, навіть якщо вранці немає апетиту, все одно потрібно щось з’їсти, нехай і трохи – наприклад, шматочок омлету.
«Між потраплянням їжі в організм має проходити не більше трьох годин, інакше збоїв в роботі метаболізму не уникнути», – попередила дієтолог.
Вживати Омега-3. Ще один прийом для прискорення метаболізму – вживати Омега-3 жирні кислоти. Омега-3 покращує реакції організму на лептин – гормон, який контролює процеси енергетичного обміну. Завдяки цим кислотам збільшується кількість спалюваних калорій.
Вживати пробіотики. Пробіотики – це корисні бактерії, які покращують функціонування травної системи і виведення шкідливих і потенційно токсичних компонентів. Джерела пробіотиків: кефір і йогурт, квашена капуста, сир, сир, цибуля.
Спати. Недосипання незмінно веде до зростання рівня кортизолу, а разом з ним і до збільшення жирової маси. Щоб змусити «замовчати» ті гормони, які викликають накопичення жиру і посилення резистентності до інсуліну, необхідно спати близько дев’яти годин.
Силові вправи. Виконання силових вправ збільшує м’язову масу, вашого тіла, що веде і до збільшення швидкості метаболічних процесів. Наприклад, якщо займатися таким чином по 30 хвилин два рази на тиждень протягом 4 місяців, організм почне спалювати на 100 калорій в день більше.