Названі групи медпрепаратів, які не можна приймати разом

Не всі препарати сумісні один з одним, але більшість людей навіть не здогадуються, що різні склади при одночасному застосуванні мають побічні ефекти. Медики назвали ліки, чиє поєднання може бути небезпечним для здоров’я і стати причиною летального результату.

Існує ризик передозування при одночасному прийомі антигістамінних засобів і ліків від кашлю. Небезпека в тому, що в даних препаратах – однакові складові. У числі перших ознак побічного ефекту: млявість, сонливість. З обережністю до категорії даних ліків слід відноситься водіям.

Неприпустимо змішувати антидепресанти і знеболюючі. У гіршому випадку через поєднання може статися шлункова кровотеча. Як показали результати наукової роботи голландських учених, комбінація протизапальних засобів і заспокійливих частіше викликає шлунково-кишкову кровотечу, на відміну від прийому кожного препарату окремо. Медичні фахівці звертають увагу на поєднання аспірину і антикоагулянтів, що застосовуються з метою лікування тромбозів. Зазначені засоби розріджують кров, від чого підвищуються ризик виникнення потужної внутрішньої або кишкової кровотечі, крововиливу в мозок, геморагічного інсульту.

У списку неприпустимих одночасних прийомів ліків виявилися заспокійливі з знеболюючими препаратами. Ця пара має схожу дію і може призвести до скорочення частоти скорочень серця або дихальних рухів. В результаті такого лікування не виключений летальний результат. Опіоїди в поєднанні з ацетамінофеном можуть викликати серйозну печінкову недостатність.

Джерело

Поділись


Новини партнерів