Сигнали про проблеми зі здоров’ям, які організм подає уві сні

Під час сну організм може бути дуже діяльним, і нерідко його активність дозволяє діагностувати певні проблеми зі здоров’ям. Так, про них можуть сигналити хропіння, потовиділення, зубовний скрегіт і інші симптоми.

Хропіння. Якщо хропіння з’являється лише час від часу, підстав для занепокоєння немає. Але постійне гучне хропіння може вказувати на наявність сонного апное – небезпечного синдрому, при якому у людини відбуваються зупинки в диханні. Такі паузи без дихання дуже шкідливі і небезпечні для мозку, оскільки через них порушується насичення крові киснем. Є дані про те, що апное сприяє розвитку деменції, збільшує ризик інсульту.

Піт. Виражене потовиділення ночами може бути симптомом багатьох проблем. Наприклад, гормональних порушень, збоїв в роботі щитовидної залози, інфекційних захворювань, наприклад, туберкульозу.

Скрип зубами (бруксизм). Він виникає ночами в зв’язку зі спазмом жувальних м’язів, який спляча людина контролювати не в змозі. Найчастіше бруксизм розвивається на тлі сильного психологічного напруження, а також може бути свідченням того, що людина страждає від підвищеної тривожності, схильна до панічних атак.

М’язові спазми в ногах. Різкий спазм литкового м’яза може виникати через фізичні перевантаження або нестачу води в організмі. Але в той же час його причини можуть бути чимось більш серйозним. Наприклад, до таких спазмів можуть призвести анемія, дефіцит кальцію і магнію, артрит.

Говоріння. Якщо розмови уві сні стають частим явищем, то краще відвідати лікаря і повідомити йому про це. З таким явищем можуть бути пов’язані дегенеративні захворювання нервової системи – хвороби Паркінсона і Альцгеймера, судинна деменція.

Відвідування туалету. Неодноразові нічні пробудження для відвідування туалету можуть свідчити про цистит і камені в сечовому міхурі, а також про гіперактивний сечовий міхур. Ховатися за такою активністю можуть дуже небезпечні порушення – наприклад, неврологічні розлади і черепно-мозкові травми, пухлини сечового міхура, цукровий діабет.

Кашель. Сильний нічний кашель – часта ознака бронхіальної астми, а також хвороб серцево-судинної сиситеми.

Джерело

Поділись


Новини партнерів