Що крім алкоголю руйнує печінку?

Не обов’язково зловживати алкоголем, щоб отримати проблеми з печінкою. В житті непитущих також вистачає пристрастей, що поволі руйнують цей орган.

Пристрасть до солодкого. Постійне вживання солодощів – звичка, яка негативно відбивається на стані печінки. Дослідження, яке проводилося в США показало, що люди, які зловживають солодким, можуть не страждати від зайвої ваги, але при цьому мати ожиріння печінки. Тим часом, неалкогольна жирова хвороба печінки є чинником, що провокує розвиток цирозу і раку.

Вживання вітамінів. Лікарі наголошують: вживати вітаміни і тим більше мультивітамінні добавки потрібно тільки за призначенням фахівців. Наприклад, для печінки дуже шкідливо отримувати надмірну кількість вітаміну А. Його надлишок може спричинити збільшення розмірів печінки і навіть розвитком важких пошкоджень органу.

Лікування парацетамолом. Багато хто використовує дані ліки як знеболююче. Медики попереджають: будьте обережні! За їх словами, перевищення доз парацетамолу здатне стати причиною пошкоджень печінки різного ступеня інтенсивності.

Вживання фруктів. Вчені констатують, що фруктоза є тим представником простих вуглеводів, які найінтенсивніше впливають на накопичення жиру в печінці. Дуже багато фруктози міститься в солодких фруктах – наприклад, у винограді і бананах. Не варто їсти такі фрукти у великій кількості.

Пиття енергетиків. В енергетичних напоях в надлишку міститься фруктоза (див. Попередній пункт). Конкуренцію їм складають лише газовані напої. Згідно з наявними даними, люди, які вживають великі обсяги таких напоїв, частіше страждають ожирінням печінки, а також іншими її патологіями.

Джерело

Поділись


Новини партнерів