Професор назвав найефективніший метод відновлення зубів

Хоч зубну імплантацію ще понад 50 років тому придумали для повністю беззубих людей, цей метод відновлення відсутніх зубів сьогодні є найсучаснішим і найбільш ефективним способом відновлення зубного ряду, навіть при відсутності одного зуба.

Чи варто боятися імплантації, як проходить процедура і наскільки тривалим є процес приживлення – ми запитали у стоматолога-практика з 30-річним досвідом, професора Ярослава Заблоцького.

Краще, ніж “мости”

Установка зубних імплантатів – це хірургічна стоматологічна процедура, яку можна робити як під місцевою анестезією, так і під загальним наркозом. А вся процедура імплантації триватиме лише дві секунди.

“Не треба боятися установлення імплантатів, – переконаний професор Заблоцький. – Це сучасний метод відновлення зуба, декількох зубів або всього зубного ряду. Імплантація має низку переваг”.

По-перше, при установці імплантату сусідні здорові зуби не потрібно обточувати, як було раніше із зубними мостами. Це дозволяє зберегти зубну емаль сусідніх зубів, яка, до речі, не відновлюється. По-друге, коронки на імплантатах виглядають і функціонують як свої натуральні зуби. По-третє, зубні імплантати служитимуть вам мінімум 10 років, а швидше за все – все життя.

“У здорової людини процес приживлення імплантатів проходить найчастіше без ускладнень. Статистика виникнення ускладнень становить лише 2%, – продовжує лікар-стоматолог Ярослав Заблоцький, – сама процедура практично безболісна, але на приживлення потрібен час і дотримання певних правил.

Установлення зубного шурупа

Установлення імплантату схоже на встановлення дюбеля, вкручування шурупа в будь-яку тверду поверхню. Тільки відмінність у тому, що дюбель можна в будь-який час викрутити, а титановий імплантат після 3-6 місяців уже ніколи не відкрутити, адже за цей час він зростається з кісткою.

“На першому етапі в стерильних умовах, під анестезією проводиться невеликий розріз ясна. Лікар робить у вашій кістці отвір для вкручування титанового імплантату і спеціальними інструментами встановлює його. Імплантат має довжину приблизно 1 см і 4 мм в діаметрі – це навіть менше, ніж корінь вашого справжнього зуба. Коли процедура проведена – значить ви вже маєте штучний корінь вашого майбутнього зуба”, – пояснює професор.

Швидше за все, ви не відчуєте болю ні на етапі операції, ні після неї. Часто люди очікують і бояться, що буде біль, і приємно здивовані, що неприємні больові відчуття відсутні. Перші три дні може бути припухлість в області встановлення штучного кореня, адже розріз – це все ж незначна травма.

Етапи приживлення зубного імплантата

Перший етап – приживлення штучного кореня. Він триває 3 місяці на нижній щелепі і 6 місяців на верхній. На верхній щелепі процес проходить довше, адже по своїй анатомії і структурі кісткова тканина верхньої щелепи більш пориста. Важливо зазначити, що процес загоєння проходить абсолютно безболісно. Отже, за цей час титановий штучний корінь обросте вашої кістковою тканиною, стане з нею єдиним цілим”.

Другий етап імплантації – хірургічний розтин встановлених імплантатів для встановлення абатмента – ланки, яка пов’язує імплантат з майбутньою коронкою. Іноді перший і другий етап можна поєднати завдяки одному візиту до стоматолога. Рішення про це приймає сам лікар, а впливає на нього якість і щільність вашої кісткової тканини.

Третій етап – встановлення штучної коронки: спочатку тимчасової, а потім – постійної.
Час і особливості приживлення

“У 98-99% випадків імплантація зубів у здорових людей проходить без будь-яких побічних реакцій і ускладнень. Щороку кількість протипоказань зменшується, лікарі отримують більше знань і можливостей, які в подальшому використовують при хірургічному лікуванні”, – запевняє Ярослав Заблоцький.

Основні фактори, що впливають на приживлення, – вік пацієнта. Однак для сучасної стоматології вік не є істотним обмеженням.

“Значно сповільнюється процес приживлення імплантатів, якщо людина курить, – розповідає лікар – відсоток неприживлення може зростати до 30%. Якщо людина курить більше двох пачок сигарет на день, то відсоток неприживлення може становити ще більше. Це відбувається тому, що люди, які курять, мають погане кровопостачання. Уповільнюють приживлення штучних коренів такі захворювання, як цукровий діабет”.

Однак щороку кількість ускладнень зменшується, адже технології і лікарські препарати стають з року в рік кращими.

Раніше вчені пояснили, чому жовтіють зуби і як із цим боротися. Виявляється, що досить часто навіть найздоровіші зуби можуть пожовтіти і кардинально зіпсувати потенційну білосніжну усмішку людини.

Джерело

Поділись


Новини партнерів

загрузка...