Правила, а також переваги і недоліки кавунової дієти для схуднення

Дієта на основі кавуна є дієвим і дбайливим методом зниження ваги. Для неї потрібні саме стиглі ягоди. Тому ефективніше дотримуватися даної дієти в період з середини серпня до середини вересня.

Принципи дієти

Існує безліч її варіацій – жорстка, полегшена або розвантажувальна. Найпоширенішим є останній варіант кавунової дієти. Він полягає в тому, що протягом 5 – 7 днів продуктом харчування є тільки кавун, кількість якого розраховується відповідно до ваги людини. Необхідно розділити масу тіла на 10, тим самим отримати необхідний об’єм ягоди, тобто при вазі в 80 кг потрібно з’їсти 8 кг кавуна в день. Для того, щоб пом’якшити цю дієту, до основного продукту можна додати шматочок підсушеного хліба. Не забороняється пити воду або чай. Різновидом кавунової дієти є раціон харчування, заснований на вживанні тільки кавунів і динь.

Даний варіант кавунової дієти є досить складним, тому існує версія дієти, яка полягає в додаванні цих баштанних культур до основного меню. Тоді прийоми їжі виглядають наступним чином: сніданок включає в себе 100 грам вівсяної каші, перекус – декілька шматків кавуна або дині, обід складається з 150 г відвареної курки і овочів, перекус – скибочка кавуна або дині, вечеря – 80 грам нежирного сиру. Також можна споживати баштанні культури протягом усього дня.

Переваги і недоліки

Кавунова дієта володіє великою кількістю корисних якостей, в тому числі має сечогінні і жовчогінні властивості. Також відбувається зниження рівня холестерину і поліпшення роботи шлунку. Кавун вважається хорошим антидепресантом, тим самим знижується виникнення нападів мігрені. Крім цього, відбувається відновлення кислотно-лужного балансу організму.

Дана дієта має свої переваги:

  • простий розрахунок необхідної кількості ягоди;
  • відносно невисокі грошові витрати;
  • запобігає зниженню зору;
  • сприяє виведенню шлаків, токсинів і надлишок солі з організму.

Однак дієта на основі кавуна має свої негативні властивості. Через обмеженість раціону може виникнути нестача сил в організмі, внаслідок чого слід відмовитися від фізичних навантажень. Також до недоліків відносяться:

  • в першу чергу відбувається виведення рідини з організму, а не жирового шару;
  • нестача вітамінів за рахунок відсутності збалансованого харчування;
  • крім шкідливих солей і шлаків вимиваються корисні для організму солі натрію і калію.

Даної дієти не слід дотримуватися, якщо у людини є ниркові і шлунково-кишкові захворювання, а також при гастриті і цукровому діабеті.

Важливо знати, як правильно вийти з кавунової дієти. Потрібно виключити вживання жирної їжі, а також солоних і борошняних продуктів. Розмір стандартної порції необхідно зменшити в кілька разів. Плавно можна повернутися до звичних фізичних навантажень. Також відмовлятися від кавуна на зовсім не варто.

Джерело

Поділись


Новини партнерів