Ознаки збою в роботі щитовидної залози, на які ми не звертаємо увагу

Деякі симптоми проблем з щитовидною залозою безпосередньо не вказують на неї. Але варто насторожитися, якщо ви спостерігаєте у себе ознаки, описані в даній статті. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, проблеми можуть посилитися, а симптоми стати більш явними.

Щитовидна залоза в людському організмі відповідає за вироблення певних гормонів. Їх надлишок або брак веде до проблем зі здоров’ям. І тоді тіло починає подавати нам сигнали, на які слід відреагувати негайно, щоб уникнути серйозних недуг. Які ознаки нездоров’я не повинні залишатися без уваги? Давайте розбиратися.

Сигнали збою в роботі щитовидної залози:

1. Випадіння волосся. Якщо це сезонне явище, цілком достатньо буде внести корективи в раціон і, порадившись з лікарем, пропити курс вітамінів.

Але якщо вже і брови випадають, саме час записатися на прийом до ендокринолога.

2. Почуття здавленості в області шиї.

3. Нервозність і постійне відчуття тривоги.

4. Прискорене серцебиття, що спричиняє дискомфорт.

5. Сухість шкірних покривів, особливо в районі ліктьових суглобів. Іноді там шкіра навіть тріскається.

6. Проблеми з нігтями – ламкість, плями, смуги (білі і темні).

7. Озноб. Весь час хочеться закутатися, щоб зігрітися, випити або з’їсти чогось гаряченького.

8. Підвищена температура (начебто, не дуже й велика) протягом тривалого часу. На це ні в якому разі не можна закривати очі.

9. Безсоння.

10. Тремтіння рук, поколювання в кінцівках.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря, проблеми можуть посилитися, а симптоми стати більш явними. Одного разу може «вдарити» так, що буде непереливки.

Іноді проблеми зі щитовидкою проявляють себе зовні – на шиї починають випирати частки органу. І тоді явно з виробленням гормонів щось не в порядку, залоза дає збої. І проблему доведеться вирішувати за допомогою найсильніших препаратів (антибіотиків, гормональних та ін), які негативно позначаються на роботі інших органів. В першу чергу – на печінці.

Нездужання стане наростати, як снігова куля, вимагаючи все нового і нового лікування. Тому краще не ігнорувати найперші ознаки і пройти комплексне обстеження у ендокринолога.

Джерело

Поділись


Новини партнерів