5 особливостей прийому аспірину, які корисно знати всім

Він був створений більше 100 років тому, і до цих пір не придумано аналога, який зміг би його перевершити. Але про прийом аспірину існує чимало міфів. Як же правильно його приймати?

Не потрібно використовувати для лікування застуди. Здавалося б, чому? Аспірин якраз часто застосовують в якості одного із засобів лікування застудних інфекцій, він здатний знижувати температуру, зменшує ломоту в суглобах і м’язах.

Але вчені відзначають, що одна таблетка аспірину містить 500 мг діючої речовини – ацетилсаліцилової кислоти. Регулярне вживання аспірину сприяє розвитку ерозивно-виразкових уражень слизової шлунка і кишечника. Тому експерти вважають, що застосовувати дані ліки для симптоматичного лікування застуди недоцільно – слід віддати перевагу парацетамолу та ібупрофену, як більш безпечним.

Аспірин в комбінації з вітаміном С? Будьте уважні! Існує популярна теорія про те, що лікування застуди стане більш ефективним, якщо приймати аспірин разом з вітаміном С, існують навіть лікарські форми таких міксів. Але лікарі попереджають, що в цьому випадку в шлунок потрапляє відразу багато кислоти. Якщо рівень кислотності в ньому спочатку підвищений, то поєднання аспірину і аскорбінки буде чинити на орган вкрай негативну дію.

Безпечного аспірину не існує. В аптеках можна зустріти так звані безпечні форми аспірину (крім ацетилсаліцилової кислоти в них також додається магнію сульфат). Фармвиробники стверджують, що такі варіанти ліків не пошкоджують ШКТ. Але вчені пояснюють: слизова оболонка шлунку і кишечника страждає від прийому аспірину не тому, що препарат впливає на неї безпосередньо. Аспірин блокує дію ферменту циклооксигенази – це є визначальним фактором у появі виразок. Добавки пом’якшуючих речовин в ліки принципової ролі не грають.

Дозування аспірину має велике значення. Науково доведено, що в ситуації, коли людині належить приймати аспірин, оптимальне дозування таблеток повинне становити 75 мг – в цьому випадку ризик пошкодження слизових виявляється мінімальним.

Аспірин протипоказаний дітям до 15 років. Аспірин заборонений в якості препарату для симптоматичного лікування вірусних хвороб у дітей. Це пов’язано з тим, що прийом аспірину може викликати в дитячому організмі розвиток хвороби Рейє – порушення з небезпечними наслідками, що підвищують ризик смертності.

Джерело

Поділись


Новини партнерів