Забути раз і назавжди: 5 міфів про втрату ваги

Раз і назавжди позбутися від зайвих кілограмів – завдання не з легких. У цій статті ми поділимося з вами поширеними міфами про втрату ваги, про які варто забути, якщо ви хочете успішно схуднути.

Правильне харчування залишається на піку популярності ось уже кілька років. За цей час про процес схуднення встигло з’явитися стільки інформації, що розібратися в ній самостійно іноді буває дуже важко.

Секретні методи і прийоми, які допомогли схуднути телеведучій або подрузі вашої подруги, кочують з вуст в уста. При цьому багато хто забуває, що, по-перше, інформацію слід ретельно перевіряти, а по-друге, організм кожної людини особливий і вимагає індивідуального підходу.

Ми склали добірку з п’яти поширених міфів про втрату ваги, в які в жодному разі не можна вірити, якщо ви прагнете позбутися зайвих кілограмів.

Детокс – секрет успіху

Деякі сучасні прихильники правильного харчування і здорового способу життя моляться на детокс. Їм здається, що такий тип харчування ефективно позбавить організм від шлаків, токсинів та інших шкідливих речовин. Шкіра при цьому розгладиться, а зайва вага моментально випарується. На практиці немає ніяких досліджень, які б підтвердили безцінну користь детокс-продуктів з супермаркету.

Так, іноді організму корисно влаштувати відпочинок від важкої їжі, але не варто зводити таке харчування в норму. Дефіцит калорій може зіграти з вами злий жарт: організм сповільнить метаболізм і буде притримувати вагу на “чорний день”. В результаті вага повернеться, коли ви почнете нормально харчуватися.

Якщо ви хочете м’яко очистити організм, то стежте за здоров’ям печінки і нирок. Саме ці два органи допомагають організму позбавитися від шлаків і токсинів. Пийте багато води і налягайте на зелені овочі та інші продукти, багаті антиоксидантами.

Стежити за калоріями

Коли мова йде про дієту, в хід йде горезвісний підрахунок калорій. Це не найвірніший спосіб позбутися від зайвих кілограмів. Справа в тому, що калорії – це відносна величина. В одних продуктах містяться порожні калорії, які не приносять організму користі, а лише провокують скачки інсуліну і збільшення апетиту. Інші калорії, навпаки, надовго насичують організм енергією і бадьорістю. Справа не в цифрі, а в живильній цінності продукту.

Так, в жмені мигдалю і в 18 картопляних чіпсах міститься 160 кілокалорій. При цьому чіпси не дають насичення, а горіхи, навпаки, дарують заряд бадьорості і поставляють в організм вітаміни і мінерали.

Секрет успішної втрати ваги криється в грамотно складеному раціоні. Він обов’язково повинен бути збалансованим. Це означає, що у вашому раціоні повинні бути присутніми білки, вуглеводи, клітковина, жири. Такий підхід позитивно вплине на метаболізм і здатність організму втрачати зайву вагу.

Проста їжа знижує вагу

Людям, які намагаються схуднути, здається, що чим простіша їжа, тим краще. У підсумку вони налягають на відварну курячу грудку, білий рис без солі, салати з листя без інших овочів. Таке харчування виснажує організм. Він недоотримує всі необхідні для нормальної роботи речовини: вітаміни, мінерали, амінокислоти, клітковину, цукри. В результаті порушується робота травної системи і сповільнюється метаболізм, що негативно впливає на втрату ваги.

Не заганяйте себе в жорсткі рамки. Просто зовсім не завжди означає краще. Немає нічого такого в тому, щоб з’їсти бургер з булочкою з цільнозернового хліба, м’якоттю авокадо замість калорійного соусу і з куркою на грилі замість жирної котлети. Така їжа вписується в правильне харчування і дарує вам не тільки відчуття насичення, а й радість, що важливо для успішної дієти.

Вуглеводи – ворог стрункої талії

Звичайно, на низьковуглеводній дієті набагато простіше скинути зайву вагу. Проблема лише в тому, що навряд чи ви довго протягнете на такому режимі харчування. Коли ви почнете знову харчуватися нормально, зайва вага досить швидко повернеться.

Якщо ви хочете схуднути і зберегти результат надовго, то не варто поспішати. Не виключайте зі свого раціону вуглеводи. Відмовтеся від простих вуглеводів на користь складних, так як саме вони заряджають організм енергією і сприяють виробленню серотоніну. Підключіть фізичну активність. Тоді вам вдасться ефективно позбутися від зайвих кілограмів, при цьому не перебудовуючи кардинально систему харчування і не відмовляючись від вуглеводів.

Глютен шкодить всім

Відмова від глютену – ще один сучасний тренд, якому стали масово слідувати прихильники здорового харчування. Проблема полягає в тому, що вони не розуміють, що повна відмова від глютену доцільна тільки в тому випадку, якщо про це говорять медичні показання. У деяких людей дійсно є непереносимість глютену, яка є причиною проблем з травною системою різного ступеня тяжкості. Їм і справді варто відмовитися від глютену.

Решта ж можуть бути не такими категоричними. Відмова від глютену без медичних показань може привести до дефіциту вітамінів D і B12, а також кальцію. Це пов’язано з тим, що глютен міститься в деяких корисних злакових: пшениці, житі, перловці.

Джерело

Поділись


Новини партнерів