Звички, які призводять до серйозного гормонального збою: топ-9

Від гормонів залежить ваш стабільний фізичний і психічний стан. Щоб підтримувати гормональний баланс, достатньо вести здоровий спосіб життя. Однак часто ми не помічаємо того, що наші повсякденні звички порушують цю рівновагу, що згодом призводить до гормонального збою. Гормони є свого роду передавачем хімічних речовин, контролюючи більшу частину функцій нашого тіла.

Ознаки гормонального збою

Гормональний збій може призвести до таких проблем як:

  • акне
  • головні болі
  • проблеми з травленням
  • емоційне вигорання
  • незрозуміле схуднення або зайва вага
  • надмірна пітливість
  • проблеми зі сном
  • коливання кров’яного тиску
  • слабкі або ламкі кістки
  • дратівливість і тривожність
  • тривала втома
  • депресія
  • зниження лібідо
  • безпліддя

Ось кілька нешкідливих звичок, які можуть привести до гормонального дисбалансу.

Причини гормонального збою

1. Робота або розваги ночами

Повноцінний сон дуже важливий для підтримки здорової рівноваги наших гормонів. Брак сну приводить до підвищення рівня кортизолу та рівня цукру в крові.

З цієї причини часті нічні тусовки або робота по ночах можуть зіграти злий жарт з вашими гормонами. Вам може здаватися, що ви втрачаєте дорогоцінний час під час сну, але це не так. Регулярний сон вирівнює рівень кортизолу і призводить ваше тіло в стан рівноваги.

2. Споживання кофеїну після 6 години вечора

Кава ввечері може здатися цілком нешкідливою, але якщо це входить в звичку, то це вже може негативно позначитися на ваших гормонах.

Споживання кофеїну після 18 годин може підвищувати рівень гормону стресу кортизолу, через що ви будете відчувати тривожність і неспокійно спати. Щоб уникнути неприємних наслідків і отримати користь від цього напою, пийте каву вранці або в першій половині дня.

3. Відмова від жирних продуктів

Споживання тільки знежирених продуктів не така вже здорова звичка, як здається на перший погляд. Відмова від жирів позбавляє вас хорошого холестерину і розчинних вітамінів, які важливі для нормальної роботи гормонів. Продукти, позбавлені жирів штучним чином, містять стабілізатори і наповнювачі, які негативно впливають на гормональне здоров’я.

Повноцінне і помірне харчування забезпечить вас достатньою кількістю жирів, тому немає потреби відмовлятися від масла, риби, молочних продуктів і м’яса.

4. Використання антисептиків для рук

Звичайно, важливо підтримувати певний рівень гігієни, але надмірне захоплення антисептичними гелями або серветками для рук може бути не таким вже й корисним.

Справа в тому, що антибактеріальні засоби порушують рівновагу хороших і поганих бактерій в нашому тілі. Часто вони містять триклозан, який впливає на рівень естрогену, а той в свою чергу порушує роботу гормонів щитовидної залози.

5. Інтенсивні тренування

Фізична активність необхідна для підтримки здоров’я, але занадто виснажливі тренування підвищують рівень адреналіну і кортизолу, гормону стресу.

Хоча цей гормон грає важливу роль у виживанні людини, коли його стає занадто багато, це призводить до перепадів рівня цукру в крові і запальних процесів. Крім того, це загрожує такими проблемами як зниження лібідо і безпліддя.

Ви запитаєте, як же визначити, що ви тренуєтеся занадто багато ? Варто знати, що, наприклад, занадто довге кардіо тренування пригнічує гормони радості. Тому важливо знайти баланс між силовими вправами, тренуваннями на витривалість і активністю, спрямованою на позбавлення від стресу.

Оптимальними можна вважати тренування, при яких ви можете отримувати результати, але відчувати себе досить добре.

6. Звичка пити з пластикових пляшок

Пластик містить хімічні речовини, які імітують гормони – ксеногормони. Одним з таких гормонів є бісфенол-А, який пов’язують з гормональними порушеннями і раком.

Особливо небезпечно пити з пляшок, які піддавалися дії прямих сонячних променів, через що хімічні речовини легко проникають в воду. Перевагу краще віддавати пляшкам, зробленим зі скла і сталі.

7. Відсутність часу на самого себе

Коли ви проживаєте своє життя, постійно працюючи, або в так званому режимі боротьби або втечі, ви починаєте дратуватися з найменшого приводу. Це вже є тривожним дзвіночком того, що гормональний збій присутній або вже не за горами.

Коли ви зриваєтеся по дрібницях, не витрачаєте час на себе і не відпочиваєте належним чином, у вашому організмі порушується гормональна рівновага.

Нам просто необхідно виділяти час на себе, відпочивати, іноді обійняти улюбленого вихованця або просто нічого не робити на вихідних. Нашому організму потрібні вітаміни і мінерали для нормального функціонування. Людина, яка зазнає постійного стресу, витрачає ці важливі речовини, намагаючись впоратися зі стресом, і в результаті ми маємо різні гормональні порушення.

8. Звичка не знімати макіяж на ніч

Косметика, якою ми звикли користуватися кожен день, містить хімічні речовини ксеноестрогени.

Ці гормони є блокаторами естрогенів, порушуючи їх нормальну роботу в організмі. Хімічні речовини, які називаються фталатами, можна виявити в таких продуктах, як лаки для волосся, лаки для нігтів, різні засоби для макіяжу.

З цієї причини не варто лінуватися і зняти залишки макіяжу, а також час від часу давати відпочинок нашому обличчю і тілу від косметичних засобів.

9. Захоплення солодощами

Надлишок цукру викликає коливання на гормональному рівні і негативно позначається на рівні цукру в крові. Цукор призводить до різких стрибків гормону інсуліну і зменшує сприйнятливість гормонів греліну і лептину, що регулюють апетит.

Це, в кінцевому рахунку, може призвести до підвищеного рівня тестостерону і естрогену, через що ви можете стати дратівливими і тривожними.

Важливо вчасно помічати ці симптоми, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.

Існує ряд ознак того, що у вашому організмі стався гормональний збій, такі як випадання волосся, зміна кольору нігтів, холодні руки і ноги і інші симптоми, на які потрібно звернути увагу.

Лікування гормональних порушень – справа індивідуальна і залежить від інших особливостей вашого організму. Але важливо також скоригувати свій спосіб життя, щоб уникнути багатьох проблем в майбутньому.

Джерело

Поділись


Новини партнерів