Небезпечні симптоми: 15 ознак збою в роботі імунітету

Наша імунна система являє собою сукупність різноманітних систем органів, тканин і окремих клітин, яка здатна захищати організм від впливу зовнішнього середовища. Можливість протистояти зовнішнім факторам і називається імунітетом. Наш імунітет щодня протистоїть нападу великої кількості бактерій і вірусів, бореться з вже наявними в організмі запаленнями і попереджає розвиток і виникнення пухлин.

15 сигналів ослабленого імунітету

Для того, щоб зняти зайве занепокоєння з приводу свого здоров’я, можете перевірити себе за ознаками здорового організму

Загальні відомості

Неправильна робота імунної системи призводить до того, що вона просто не встигає реагувати на чужорідні тіла, віруси і бактерії, які нас можуть атакувати. І в цьому випадку ми досить швидко можемо захворіти чим завгодно від банального ГРВІ до більш серйозної пневмонії, крім того і сама хвороба протікатиме довше.

У деяких випадках порушений імунітет може проявляти агресію не тільки до чужорідних клітин, але й до своїх власних, викликаючи аутоімунні захворювання, таких як ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, непереносимість глютену, вовчак, діабет, синдром подразненого кишечника, захворювання щитовидки, синдром хронічної втоми і так далі.

На сьогоднішній день вченим точно не встановлені причини виникнення збоїв в роботі імунної системи. Але симптоми виникнення неполадок в імунітеті вже встановлені. Якщо їх вчасно помітити, то можна уникнути великої кількості захворювань.

Важливо: ці симптоми не говорять про 100% порушення роботи імунної системи, вони можуть бути ознакою та інших захворювань і порушень, але однозначно є приводом для того, щоб задуматися про своє здоров’я.

Про порушення в роботі імунної системи свідчать такі ознаки:

Холодні руки.

Знижена температура шкіряного покриву на руках зберігається постійно. При цьому холод в кінцівках може так само бути «хворобою курців», або ознакою спазмів периферичних кровоносних судин. Так чи інакше, зв’язок з порушенням імунітету в цьому випадку буде простежуватися.

Порушення роботи кишечника тривалістю понад півмісяця.

Це може бути постійний запор або діарея. Наш кишечник є важливою частиною імунної системи. Тому порушення в його роботі можуть бути ознакою початку тих чи інших аутоімунних захворювань. Наприклад, імунітет може атакувати саму слизову оболонку кишечника або травного тракту і приводити до виникнення діареї. Запори свідчать про те, що кишечник взагалі не виконує свою роботу по переварюванню їжі, така бездіяльність може поширюватися і на роботу імунної системи в цілому.

Синдром сухого ока.

Більшість аутоімунних захворювань має одну з ознак – сухість слизової оболонки очей, печіння, почервоніння, біль в очах або відчуття піску.

Швидка втомлюваність.

Постійна втома і розбитість, навіть вранці, коли ви гарно поспали і відпочили, може стати ознакою того, що ваш імунітет ослаблений. Саме тому він забирає собі всю еенергію, яка виробляється в організмі. Поява млявості і втоми протягом дня без видимих ​​причин – привід звернутися до лікаря.

Постійне підвищення температури тіла.

Більшість аутоімунних захворювань супроводжуються постійною температурою тіла в районі 37 градусів.

Постійний головний біль.

Якщо головні болі стали вашими постійними супутниками, то найімовірніше в організмі розвивається якесь аутоімунне захворювання. Частими симптомами аутоімунних захворювань є ураження кровоносних судин, в тому числі і в головному мозку, що стають причиною виникнення головного болю.

Висипання на шкірі.

Шкіра, так само як і кишечник, є важливою частиною імунної системи людини. Саме вона є першим бар’єром, який захищає наш організм від попадання чужорідних організмів. Зовнішній вигляд шкіри – відображення стану імунітету. Саме тому поява висипу, свербіння і запалень на шкірі вимагають посиленої уваги. Насторожити має і поява білих плям на шкірі, вони з’являються тоді, коли імунітет починає боротися з власними пігментами шкіри.

Постійно повторювані застуди з ускладненнями.

Якщо ви хворієте на застудні захворювання понад два рази в рік, а їх лікування супроводжується прийомом антибіотиків, то найімовірніше у вас є проблеми в роботі імунітету. Насторожити повинні й хронічні прояви гайморитів, фронтитів і інших синусових інфекцій, часті отити і пневмонії.

Прояви оніміння і поколювань в кінцівках.

Часто оніміння кінцівок виникає просто через незручну позу, якої ви дотримуватися тривалий час. Такі оніміння і поколювання мають логічну причину, виникають не часто і проходять досить швидко. Насторожити повинні оніміння, які виникають часто і без видимих ​​причин. Найімовірніше це ознаки аутоімунних захворювань, які супроводжуються ураженням кровоносних судин і периферичних нервів.

Комок у горлі.

Причин для такого симптому може бути безліч, в тому числі і якесь аутоімунне захворювання. Тому не варто тягнути зі зверненням до лікаря при виникненні труднощів з ковтанням або прийомом їжі.

Безпричинна зміна ваги в ту чи іншу сторону.

Якщо ви різко худнете або набираєте вагу, при цьому не міняєте звичного способу життя, харчування і кількості фізичної активності, то це досить тривожний симптом. Це може бути передвісником діабету, хвороб щитовидної залози, появи пухлин та інших аутоімунних захворювань.

Пожовтіння слизової очей або поверхні шкіри.

Це ознаки жовтяниці, яка виникає, коли організм атакує здорові клітини печінки.

Підвищена чутливість до ультрафіолетових променів.

Якщо раніше ви не спостерігали складнощів з перебуванням на сонці та отриманням красивої і рівної засмаги, а тепер раптово почали обгорати від декількох хвилин перебування на сонці. Така реакція може бути проявом того, що імунна система перестала справлятися зі своїми функціями.

Виникнення алергічних реакцій на речовини, які раніше не викликали алергії.

Саме таким способом наш організм намагається вивести з себе шкідливі речовини і токсини.

Загострення хронічних захворювань.

Якщо ви виявили один або кілька вище перерахованих симптомів, то це привід звернутися за консультацією до терапевта. На прийомі варто розповісти докладно про те, що викликало ваше занепокоєння. Лікар поставить додаткові питання, вивчить медичну карту і ваш спосіб життя, призначить ряд аналізів і тільки після цього можна буде говорити про постановку того чи іншого діагнозу.

Можливо, ці симптоми не є ознакою порушення імунітету, але це може точно сказати тільки лікар на основі вивченої інформації та результатів аналізу. Можливо, буде потрібно консультація більш вузьких спеціалістів – імунолога, ендокринолога, дерматолога, гепатолога і так далі.

Для того, щоб зняти зайве занепокоєння з приводу свого здоров’я, можете перевірити себе за ознаками здорового організму:

  • У вас достатньо енергії на весь день. Якщо заряду вашої батарейки вистачає на пару годин, то варто звернутися до лікаря, це може бути ознакою різних захворювань від банальної перевтоми до хвороб серця і аутоімунних захворювань. Якщо вам вистачає енергії для прогулянок вранці, виконання робочих завдань і вечірнього вигулу собаки, то з вами все в порядку.
  • У вас немає запаху з рота. Наявність неприємного запаху може бути ознакою деяких захворювань шлунково-кишкового тракту і деяких інших.
  • У вас відсутнє постійне відчуття голоду. Насторожити має почуття голоду, яке не проходить навіть через годину-півтори після прийому їжі, і супроводжує вас щодня. Це може бути ознакою діабету або психологічної залежності від їжі.
  • Ви регулярно відвідуєте туалет. Регулярність в цьому випадку – ознака здоров’я. Наявність збоїв в роботі кишечника – ознака серйозних захворювань.

Пам’ятайте, що імунна система працює непомітно, але виконує дуже важливу роль в нашому організмі, тому стежте уважно за появою ознак її збою, і при перших підозрах звертайтеся до лікаря, щоб уникнути виникнення серйозних захворювань.

Джерело

Поділись


Новини партнерів