Не купуйте дітям солодощі та напої яскравих кольорів – це небезпечно!

Уже кілька років в ЄС діє норма, згідно з якою виробники продуктів зобов’язані розміщувати попереджувальні написи великими літерами на етикетках, якщо певні харчові додатки, які можуть мати негативний вплив на здоров’я дітей, присутні в продукті.

Це стало результатом діяльності Європейської організації споживачів, яка звернулася до комісара ЄС з вимогою заборонити використання в продуктах для дітей шести харчових барвників. Натомість, в Україні на прилавках магазинів є безліч товарів, потенційно небезпечних для дітей.

— На які саме барвники треба звернути увагу і чому?

— Не так давно ми перевіряли солодощі, і були неприємно вражені, наскільки часто трапляються шість заборонених в ЄС фарбників у продукції для українських дітей, — розповідає Нiна Кiльдiй, експерт центру експертиз “Тест”. — Йдеться про Е102 (тартразин жовтий), Е104 (жовтий хіноліновий), Е110 (сонячний захід жовтий), Е122 (азорубін, кармуазин), Е124 (Понсо 4Р) та Е129 (червоний привабливий АС).

— У яких товарах найчастіше присутні ці барвники?

— Насамперед у солодощах i солодких газованих водах яскравого зеленого та жовтого кольорів. Вони містять барвник Е102 — тартразин. Це синтетичний барвник, отриманий з промислових відходів (кам’яновугільного дьогтю). Найлегше, що він може викликати, потрапивши у дитячий організм, — алергічне висипання на шкірі. При регулярному споживанні у дитини може спостерігатися гіперактивність i зниження концентрації уваги.

Яскраво-жовтий колір може свідчити i про наявність барвника Е110 (він також часто призводить до алергічних реакцій), а Е104, який додає продуктам — жуйкам, драже, льодяникам — гарного лимонного відтінку, викликає дерматити.

Так само слід остерігатися яскравих червоного й оранжевого кольорів. Скажімо, барвник Е129 (червоний привабливий) є дуже потужним алергеном. Його часто додають у випічку, шоколадні батончики, газовані напої. А в льодяниках насиченого червоного кольору, круасанах з вишневою начинкою, як правило, присутній Е122. Бордовий, малиновий та фіолетовий кольори вказують на присутність Е124. До речі, цей барвник давно заборонений у США, Норвегії та Фінляндії. Найчастіше його можна знайти у десертах, тістечках, тортах.

Тому ми закликаємо батьків не купувати дітям солодощі та напої яскравих кольорів. А також обов’язково вивчати склад будь-яких цукерок, батончиків, желейок, газованих напоїв. Усі ці барвники шкідливі для дітей — вони можуть викликати проблеми з розвитком, увагою, сприяють гіперактивності.

Джерело

Поділись


Новини партнерів