Аномальна спека: як зберегти серце і судини

В Україні триває період аномальної спеки, лікарі б’ють на сполох, закликаючи сердечників і гіпертоніків перечекати спеку вдома, в цей час висока ймовірність загострень серцево-судинних захворювань.

Як відомо, спеку гірше всіх переносять сердечники і гіпертоніки. При високій температурі повітря організм посилено втрачає вологу, згущується кров, що і призводить до небажаних наслідків. Крім того, в умовах спеки в організмі людини підвищується рівень натрію. Здоровий організм з цим явищем добре справляється, правда, якщо є серцево-судинні патології, то можливі стрибки артеріального тиску. При затримці натрію відбувається посилена втрата калію, що, в свою чергу, загрожує розвитком серцевої аритмії. Як же пережити спеку сердечникам і гіпертонікам?

ВАЖЛИВО! вимірювати тиск

Сердечники і гіпертоніки повинні постійно стежити за своїм тиском, особливо в спеку.

Лікарі радять щодня міряти артеріальний тиск мінімум 2 рази на добу. При цьому орієнтуватися потрібно на рівень 100-130 / 60-90.

У цих межах тиск вважається нормальним. Якщо артеріальний тиск підвищився, то слід прийняти антигіпертензивні засоби, а краще – проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем, який дасть вам рекомендації про те, як вам краще пережити спеку і які препарати приймати. До речі, всі лікарські препарати, що регулюють діяльність серця і судин, потрібно тримати при собі, якщо ви кудись відходили від будинку.

СТВОРЮЄМО прохолоду

Всі ми чули про шкоду кондиціонерів, але для гіпертоніків і сердечників це справжній порятунок у спеку.

Правда, з кондиціонованого приміщення не варто відразу виходити на вулицю. Краще за 30-40 хвилин до цього вимкнути кондиціонер, щоб повітря трохи прогрілося і організм не відчував би на собі різких перепадів температур.

Якщо ви все ж побоюєтеся кондиціонерів, то скористайтеся вентиляторами. Вони просто ганяють повітря по квартирі, але якщо зробите вологе прибирання, то стане набагато комфортніше.

МЕНШЕ СОЛІ

Кожен гіпертонік знає, що надмірне вживання солі може сильно нашкодити його здоров’ю. У спеку з дієтою потрібно бути суворішим. Відмовтеся від солоних страв і копченостей. Віддавайте перевагу овочам, фруктам і кисломолочним продуктам.

Медики назвали продукти, які містять занадто багато солі

Однією з обов’язкових умов нормального тиску в спеку є дотримання питного балансу. Якщо лікар вам не призначав індивідуального питного режиму, то випивати потрібно 1,5-2 літри на добу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів