Як впоратися з сонливістю під час літньої спеки

У спеку дуже складно зберігати концентрацію. 

Ні для кого не новина, що висока температура повітря в буквальному сенсі слова вимотує людину. Після повернення з вулиці додому або в офіс дуже хочеться спати, не дивлячись навіть на те, що людина нормально виспалася вночі. Як ви вже зрозуміли, в такому самопочутті винна спека і якщо вплинути на погоду ми не можемо, то постаратися впоратися з сонливістю цілком можливо.

Експерти назвали методи, які ефективно борються з сонливістю в спекотні дні:

1. Випити склянку охолодженої води і вмиватися холодною водою з-під крана. Виявляється, сонливість нерідко виникає через зневоднення організму, яке посилюється в спеку, тому склянка або дві води врятує вас. Вмивання холодною водою допоможе освіжитися і підбадьоритися.

2. Зробити зарядку. Фізичне навантаження, нехай навіть і слабке, дозволить м’язам прийти в тонус і наповнити клітини енергією. Після десяти стрибків і такої ж кількості присідань сон, як рукою зніме.

3. Поговорити з ким-небудь. Бажано вибрати ненудного співрозмовника, який і анекдот розповість і зацікавить вас якою-небудь історією, розповість що-небудь цікаве і так далі. Після насиченої розмови ви побачите, що спати вже не хочеться.

4. Їсти фрукти і овочі. Жирна їжа, як і спека, провокує появу бажання закрити очі і поринути в глибокий сон. Тому експерти рекомендують налягати на свіжі фрукти та овочі, не обтяжені жирами. По-перше, в них багато води, по-друге, вони містять вуглеводи, що сприяють виробленню енергії.

5. Випити кави або з’їсти шматочок темного шоколаду. Кофеїн так чи інакше бадьорить, але не надовго, а захоплюватися продуктами і напоями в яких він є медики не рекомендують. Хоча, для швидкого ефекту все-таки можна його використовувати.

6. Заварити м’ятний чай. Аромат свіжої м’яти – бадьорить, а якщо охолодити м’ятний чай і потім додати в нього скибочку лимона, то вийде відмінний освіжаючий напій, який позбавить вас від сонливості в жаркий день.

7. Зволожити і охолодити повітря в приміщенні, де ви знаходитесь. Коли в офісі свіжо, то зосередитися на своїй сонливості не так вже й просто. Чим прохолодніше в вашому кабінеті, тим меншою є ймовірність, що ви захочете спати.

Цей список містить достатньо способів боротьби з сонливістю, щоб кожен з вас зміг сам собі допомогти, не втрачаючи час на бажання поспати за робочим столом.

Джерело

Поділись


Новини партнерів