Роздратований кишечник: чим небезпечне це захворювання?

За статистикою, 15-20% людей страждають від синдрому роздратованого кишечника. Багато з них навіть не звертають уваги на симптоми, хоча захворювання насправді досить серйозне. Сьогодні ми поговоримо про ознаки синдрому роздратованого кишечника і небезпеки цієї недуги.

Причини роздратованого кишечника

За словами фахівців, синдром подразненого кишечника є недугою сучасних людей, які постійно перебувають у стресі. Нерви призводять до здуття, метеоризму, болю і спазмів. А пацієнти часто або не звертають на них уваги, нервуючи все більше, або лікують якийсь один симптом, не вирішуючи проблему в комплексі.

Захворюванню частіше схильні люди 20-45 років. Причому найчастіше з роздратованим кишечником стикаються жінки. 70-80% людей з цією проблемою навіть не звертаються в лікарню, і тільки 2-3% своєчасно відвідують лікаря і отримують необхідне лікування.

Рухливість кишечника відбувається в результаті поперемінного скорочення і розслаблення гладких клітин. При їх скороченні, але не розслабленні, утворюються біль і спазми. Чим вищий стрес, тим сильніші неприємні відчуття. Це провокує уповільнення руху кишечника або навпаки прискорення, що викликає запори або діарею відповідно.

Більшість медиків вважають, що роздратований кишечник – наслідок порушення роботи травної системи з традиційними ознаками. При цьому шлунково-кишковий тракт пацієнта може бути не вражений вірусами або іншими шкідниками, не мати утворень або патологій. Навіть аналізи можуть бути в нормі, але діагноз все одно ставлять. Вся справа в тому, що роздратований кишечник є поєднанням порушень фізичного і психічного стану людини. Тобто сам орган не пошкоджений, а порушені його функції, які реально відновити.

До таких причин можна віднести:

  • Гормональний збій;
  • Порушення в роботі нервової системи;
  • Порушення роботи кишечника;
  • Психічні розлади, депресії або стрес;
  • Спадковість;
  • Неправильне харчування.

Ознаки роздратованого кишечника:

  • Біль, спазми в животі;
  • Діарея або запор;
  • Метеоризм, здуття живота;
  • Постійне бажання сходити в туалет;
  • Відчуття повного кишечника (навіть після туалету).

На тлі таких ознак у людей можуть спостерігатися симптоми депресії і тривожних станів.

Небезпека роздратованого кишечника

Більшість людей терплять небезпечні симптоми, в той час як необхідно звернутися в лікарню за лікуванням. Адже існує ряд небезпек, які можуть чекати людину, яка не намагається впоратися з роздратованим кишечником.

По-перше, больові симптоми будуть тільки посилюватися і створювати дискомфорт в різних сферах життя. А стрес і без того погіршує ситуацію, так ще й роздратований кишечник.

По-друге, доводиться все частіше відпрошуватися з роботи, брати лікарняний. Якщо не це, то як мінімум працездатність і продуктивність будуть серйозно знижені.

По-третє, роздратований кишечник може приховувати потаємну загрозу – більш серйозні захворювання мають схожі симптоми. У тому числі це кишкові інфекції, запалення, онкологія, хронічні отруєння, спайкова хвороба. Якщо не почати лікування вчасно, то захворювання загрожує згубними наслідками для здоров’я.

Саме тому важливо вчасно звернутися за медичною допомогою Крім того, необхідно дотримуватися профілактичних заходів, щоб запобігти синдрому роздратованого кишечника. До них слід віднести правильне харчування, якісний сон, помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, відмова від шкідливих звичок.

Джерело

Поділись


Новини партнерів