Як вилікувати фурункули в домашніх умовах

Фурункули – це шкірне захворювання, пов’язане із запаленням волосяних цибулин. Вони можуть з’явитися на будь-якій частині тіла, але частіше за все вражають пахви, плечі, сідниці, пах і промежину. Це не небезпечно, але досить болісно, тому що запалена шкіра дуже сильно подразнюється, тому необхідно знати, як можна швидко вилікувати фурункул.

Чому на шкірі утворюються фурункули?

Спочатку вони виглядають як маленькі болючі червоні цятки, але з часом розростаються, внаслідок чого біль посилюється і пухлина збільшується.

В утворенні фурункулів найчастіше винна бактеріальна стафілококова інфекція, але це не єдина причина. Можливо, захворювання пов’язане з одним з нижче перерахованих факторів:

  • зараження крові
  • діабет
  • погана гігієна
  • неправильне харчування

Як вилікувати фурункул натуральними засобами

Дуже важливо протирати область навколо запалення спиртом або йодом кілька разів в день. В жодному разі не можна видавлювати фурункул, так як це може призвести до поширення інфекції!

Краще скористайтеся цими дієвими способами:

  • Прикладіть до ураженої ділянки внутрішню плівку, прилеглу до яєчної шкаралупи.
  • Зробіть компрес з тертої сирої моркви і зародків пшениці. Прикладіть суміш просто до фурункули і накрийте чистою тканиною.
  • Прикладайте до болючих місць гарячі компреси як мінімум три рази на день. Робіть це навіть якщо фурункул розкрився, щоб вилікувати хворобу до кінця.
  • Змішайте чайну ложку меду з чайною ложкою дріжджів і чайною ложкою борошна. Перемішайте до однорідності і нанесіть безпосередньо на уражену ділянку. Накрийте тканиною і залиште на всю ніч.

Ви дуже часто стикаєтеся з проблемою фурункулів? Якщо це так, ми радимо приготувати відвар з розрахунку 80 г кропиви на літр води і приймати його три рази на день, щоб очистити кров.

Додаткові рекомендації

В жодному разі не намагайтеся видавлювати фурункули!

Це може бути дуже небезпечно, тому що бактерії можуть проникнути в кров і заразити інші частини тіла. Якщо фурункул з’явився на губах або на носі, інфекція може досягти мозку, в результаті чого розвинеться менінгіт.

Слідкуйте за тим, щоб уражена область завжди була чистою. Для цього можна використовувати шматочок тканини або ватний диск, просочений спиртом або йодним розчином. Найкраще очищати шкіру навколо фурункула три-чотири рази на день.

Не приймайте ванну, замініть її душем, інакше ви ризикуєте поширити інфекцію на інші частини тіла, а також заразити членів сім’ї.

Проробляйте очищаючі процедури в рукавичках і, незалежно від того, використовуєте ви їх чи ні, ретельно мийте руки перед приготуванням їжі, щоб уникнути поширення інфекції.

Які тривожні симптоми не можна ігнорувати

Якщо ви помітили такі симптоми, негайно зверніться до лікаря. Це ознака того, що інфекція поширюється далі:

  • шкіра навколо фурункула помітно почервоніла
  • лімфатичні вузли поряд із запаленням стали хворобливими
  • на деякій відстані від запалення проходить червона смуга

Пам’ятайте, що:

Фурункули – це не смертельне, але дуже неприємне захворювання, яке при належному і своєчасному лікуванні легко перемогти. У зворотному випадку воно може розвинутися в важку інфекцію, яка вимагає уваги професіоналів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів

загрузка...