Через що набрякають ноги

Набряклість ніг виникає, коли м’язи або кровоносні судини накопичують більше рідини, ніж потрібно.

Набряклість ніг виникає, коли м’язи або кровоносні судини накопичують більше рідини, ніж потрібно. Причиною тому може стати довга прогулянка на підборах, надмірна любов до солоної їжі чи зайвий келих вина пізно ввечері. Але також цілком ймовірно, що застій рідини — ознака більш серйозних проблем, які ми схильні ігнорувати.

Розповімо про причини появи набряків ніг і поділимося приємним рецептом від їх позбавлення.

Сидячий спосіб життя

Якщо ви часто засиджуєтеся в офісі, а в перервах подобається гортати стрічку Instagram, відмовляючи собі в заняттях спортом, — це погана новина для ваших ніг. Сидячий спосіб життя здатний зіпсувати здоров’я швидше, ніж куріння. Порушуючи кровообіг, він уповільнює виведення зайвої рідини і токсинів з організму, а дозволяючи м’язам деградувати, послаблює серцево-судинну систему і сприяє швидкому набору ваги. Щоб уникнути цього, виділіть вільний час для фізичної активності — почніть бігати, займіться розтяжкою, запишіться на танці, в басейн або спортзал. Виберіть заняття, яке буде не тільки приносити користь для організму, але і приносити радість.

Вагітність

Незначна набряклість є поширеним і зазвичай нешкідливим побічним ефектом вагітності, особливо в третьому триместрі. Але якщо вона супроводжується підвищенням артеріального тиску, головними болями, судомами і появою білка в сечі, то може бути ознакою небезпечного ускладнення, званого прееклампсією. Воно є невідкладним станом, тому важливо регулярно відвідувати свого лікаря з першого дня вагітності і звертатися за допомогою при будь-якому погіршенні самопочуття, появі набряків ніг або рук, нерівномірній прибавці у вазі.

Варикозне розширення вен

Тяжкість і набряклість ніг можуть бути першими сигналами варикозу. Головною причиною розвитку хвороби вважається спадкова схильність, але в групу ризику також потрапляють люди, які ведуть сидячий спосіб життя, вагітні та ті, хто постійно носить високі шпильки. Попри те, що тяжкість і біль в ногах зазвичай проходять після відпочинку, важливо звернутися до лікаря-флеболога. На ранніх стадіях хвороби ще є шанс запобігти появі венозної сіточки і вилікуватися за допомогою таблеток, не вдаючись до хірургічних методів.

Побічний ефект ліків

Деякі ліки, такі як антидепресанти, засоби для зниження високого артеріального тиску, протизаплідні таблетки і інші препарати, що містять естроген, можуть давати побічний ефект у вигляді набряку гомілки. Якщо помітили, що набряклість з’являється як реакція на ліки, які зараз приймаєте, терміново зверніться до лікаря, щоб підібрати безпечну альтернативу і уникнути повторного появи небажаної реакції.

Захворювання органів

Порушення у функціонуванні внутрішніх органів можуть провокувати тривалі набряки, різке збільшення ваги і скутість в русі. Зазвичай так проявляються симптоми серцевої недостатності, хвороби щитовидної залози, нирок або печінки. Однак у таких випадках набряк зачіпає не тільки ноги, але й інші частини тіла, такі як руки та обличчя. Ретельний медичний огляд, включаючи рентген, аналізи крові, зможе підтвердити, чи є яке-небудь з цих захворювань основною причиною.

Щоб ти могла зменшити набряклість і втому в ногах, самостійно контролюючи своє самопочуття між прийомами у лікаря, виробники косметологічного обладнання розробили компактні апарати, створені спеціально для масажу ніг в домашніх умовах.

Перевага таких масажерів — в тому, що ви можете не відволікатися від роботи за комп’ютером або розслабитися, зручно розташувавшись на дивані за переглядом улюбленого серіалу. Вбудований таймер повідомить, коли масаж буде закінчений.

Джерело

Поділись


Новини партнерів