Лікарі розповіли в яких ягодах накопичується найбільше радіонуклідів

Настав сезон ягід, всі поспішають поласувати смачним і корисним продуктом.

Проте медики попереджають про те, що ягоди можуть бути забруднені токсичними речовинами, витягнутими з ґрунту. Лікарі розповідають, які ягоди накопичують найбільшу кількість важких металів.

Ягоди володіють низькою калорійністю, але при цьому в них багато поживних речовин, які добре відновлюють пошкоджені клітини печінки, підвищують імунітет і активізують метаболізм.

За словами фахівців, ягоди дуже корисні, але їх унікальні властивості можуть бути нівельовані присутністю радіонуклідів. Велике поширення в ягодах отримав цезій-137, який, при великому споживанні продукту, може бути навіть смертельно небезпечним.

Медики назвали ягоди, в яких зазначений великий вміст цього важкого металу. Особливо багато шкідливої речовини акумулюється в чорниці. Також радіонукліди зустрічаються в малині, брусниці, суниці, ожині, горобині, журавлині і калині.

Щоб не стати жертвою отруєння, лікарі радять не купувати ягоди на стихійних ринках, а купувати продукт тільки в легальних місцях, де проводяться перевірки.

Джерело

Поділись


Новини партнерів