Вчені знайшли ще одну причину любити шоколад

Вчені з Університету Іллінойсу знайшли ще одну причину любити шоколад. У ході дослідження фахівці з’ясували, що в шкаралупі какао-бобів міститься три потужних фенольних сполуки, які запускають процес спалювання жиру в організмі та знижують рівень запалення, пов’язаного з ожирінням.

Мова йде про протокатехову кислоту, епікатехін і проціанідін B2, які також містяться в какао, каві та зеленому чаї. Ці біоактивні компоненти активізують процес перетворення білих жирових клітин в «хороший» бурий жир, що сприяє схудненню, блокують запалення і відновлюють чутливість клітин до інсуліну, інформує Ukr.Media.

Шкаралупа є побічним продуктом обсмажування какао-бобів під час виробництва шоколаду, і, за оцінками, виробники щорічно викидають близько 700000 тонн шкаралупи, яка часто викликає забруднення навколишнього середовища.

За словами дослідників, витяг фенольних сполук зі шкаралупи какао-бобів дозволить додавати дані речовини в харчові продукти та напої, щоб підвищити їх поживну цінність і зробити більш корисними. В додаток до того, що виробники какао отримують ще одне потенційне джерело доходів, переробка шкаралупи какао-бобів з метою вилучення з них фенольних сполук допоможе знизити шкідливий вплив на навколишнє середовище, кажуть вчені.

Джерело

Поділись


Новини партнерів