10 найбрудніших місць в квартирі

Навіть в найчистішій квартирі знайдуться місця, які є справжнім розсадником бактерій. Вважається, що існує два стерильних місця в усьому світі – це операційна і кухня. Але з останнім вкрай важко сперечатися. Саме тут ми нарахували найбільше число скупчень бактерій.

Кухонна раковина
Американські дослідники з’ясували, що на поверхні кухонної раковини скупчуються наступні бактерії – кишкова паличка, лістерії, сальмонели. Саме тому не рекомендується залишати фрукти, овочі та іншу їжу, яку потрібно помити перед вживанням.

Це одне з найбрудніших місць на кухні, а, відповідно, і в квартирі – це губка для миття посуду. У ній збираються бактерії, цвіль та інші мікроорганізми. Іноді вважається, що кип’ятіння губок допомагає вирішити проблему. Однак в ідеалі її просто потрібно міняти щотижня.

Фіранки для душу
Ванна кімната теж вважається одним з найбрудніших місць в квартирі. Вся справа в тому, що грибки і бактерії люблять воду і розмножуються у вологому середовищі набагато активніше. Навіть, здавалося б, найчистіші мильниці та інші предмети з ванної можуть бути справжнім розсадником бактерій. Дуже брудними вважаються також фіранки для душу, килимки, крани. Їх вкрай рідко перуть, вони часто залишаються вологими, накопичуючи в собі все більше шкідливих мікроорганізмів.

Обробна дошка
Напевно, кожен чув, що обробні дошки повинні бути призначені для певних продуктів, наприклад, строго для м’яса, тільки для овочів, тільки для хліба. Все це пояснюється тим, що бактерії з різних продуктів можуть накопичуватися з зазубринах і потрапляти на інші. До того ж їх дуже часто зберігають на раковинах, що сприяє проникненню бруду. В ідеалі її потрібно міняти кожні три місяці.

Холодильник
Ось вже точно одне з найбрудніших місць, особливо якщо ви миєте його раз на півроку. Бактерії накопичуються на овочах, фруктах, яйцях, м’ясі, після чого переміщаються на полиці холодильника. Його потрібно мити якомога частіше.

Пульт
Пульт від телевізора та іншої техніки теж є одним з найбрудніших предметів в квартирі. Бактерії на нього потрапляють з наших же рук. Гаджет може здаватися абсолютно чистим, але насправді це не так. На поверхні пультів таїться безліч небезпек.

Клавіатура
Ця частина побуту в квартирі теж не відрізняється кришталевою чистотою. На ній накопичується стільки мікробів, що і уявити страшно. Але якщо протирати її кожен день антибактеріальними серветками, проблема буде вирішена.

Ручки і вимикачі
Ось вже на що ніхто з нас ніколи не звертає уваги в квартирі, так це дверні, віконні, меблеві ручки, а також вимикачі. Їх практично ніколи не миють, але торкаються до них кожен день, коли потрібно щось відкрити або включити. А мікроорганізми на них можуть жити роками, розмножуватися і нести загрозу квартирантам. Тому не буде зайвим протирати їх хоча б рази два на місяць.

Підставка для ножів
Коли ви тільки помили ніж, як правило, відразу його складаєте в спеціальну підставку. Вологий предмет провокує зростання бактерій і цвілі в темному і теплому місці. Саме тому важливо мити підставки слабким розчином води і господарського відбілювача, а ножі завжди просушувати.

Меблі
Алергенні грибки і пилові кліщі живуть в самих різних місцях наших квартир. Одним з улюблених їх місць, а значить, найбрудніших для нас є меблі. Навіть якщо ви раз на тиждень пилососите і робите вологе прибирання, таких заходів може бути недостатньо для того, щоб позбутися від шкідників і запобігти їх появі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів