Щоденні звички, які прискорюють псування нашого зору

З віком зір кожної людини погіршується. Деякі люди стикаються з проблемою досить рано, інші починають скаржитись на свій зір вже після 50 років. Але крім природних процесів, які не дозволяють нашим очам бачити так само добре, як в дитинстві, і з якими ми нічого не може вдіяти, існує безліч дрібних речей, які прискорюють виникнення захворювань очей. Ми можемо робити їх щодня і навіть не здогадуватися, до чого це може призвести.

Які саме звички псують наш зір?

Відмова від сонцезахисних окулярів

У поспіху ми часто забуваємо надягати сонцезахисні окуляри, і виходимо на вулицю, де яскраво світить сонце. Якщо повторювати цю помилку з дня в день, то в довгостроковій перспективі це може негативно позначитися на здоров’ї очей, можливий навіть розвиток катаракти. Тому не забувайте окуляри, які захистять ваші очі від ультрафіолетових променів.

Сон в лінзах

Деякі люди не знімають контактні лінзи ні вдень, ні вночі. Якщо не міняти лінзи протягом двох днів існує великий ризик розвитку інфекції очей.

Потирання очей

З різних причин можуть свербіти очі й ми, звичайно, намагаємося позбутися цього відчуття за допомогою потирання очей руками. Але вони не завжди можуть бути чистими, тому з великою ймовірністю ми можемо занести в очі бруд і бактерії. Крім почервоніння очей, це загрожує ще й необоротним пошкодженням рогівки. Якщо у вас сверблять очі або вони засмітилися, то добре помийте руки чистою водою та вирішіть проблему.

Використання простроченої косметики

Кожен косметичний продукт має свій термін придатності, але якщо користуватися простроченою косметикою для очей, можна серйозно нашкодити зору. Фахівці вважають, що будь-яку косметику можна використовувати не більше 9 місяців з моменту відкриття.

Куріння

Нікотин шкодить не тільки зубам і легеням, але і може призвести до розвитку катаракти та вікової макулярної дегенерації, яка є основною причиною втрати зору серед людей старше 50 років. Куріння подвоює ризик розвитку цього захворювання.

Часте використання комп’ютера і смартфона

Очі сильно втомлюються, коли ми занадто довго дивимося на синій екран мобільного телефону або ноутбука. Світло, що випромінюється екраном гаджетів, сушить очі та знижує рівень вироблення сліз. Це може призвести до розмитого та нечіткого зору.

Рідкісне відвідування окуліста

Як правило, люди звертаються до лікаря, коли вже стикаються з проблемою. Експерти рекомендують з ранніх років регулярно відвідувати окуліста, який буде перевіряти ваш зір і зможе на ранніх стадіях виявити те або інше захворювання очей.

Джерело

Поділись


Новини партнерів