Вчені перерахували продукти, вживання яких підвищує ризик смерті

Як з’ясувалося, продукти з високим ступенем обробки — небезпечні.

До такої їжі відносяться кондитерські і хлібобулочні вироби, морозиво, різноманітні снеки, напівфабрикати і відновлені м’ясні продукти.

Всі вони складаються з декількох інгредієнтів і проходять безліч стадій промислової обробки. Такі продукти містять багато цукру, солі, жирів та олій, а також ароматизатори, барвники, підсолоджувачі і емульгатори.

З 2009-го по 2017 рік вчені стежили за раціоном більше 44,5 тисячі пацієнтів старших 45 років. Враховувалися вага, зріст, рівень фізичної активності, спосіб життя, рівень освіти та інші соціодемографічні характеристики учасників.

Згідно з результатами дослідження, близько 30 відсотків денного раціону добровольців становила їжа з високим ступенем переробки. З’ясувалося, що збільшення споживання ультраоброблених продуктів лише на 10 відсотків підвищує ризик передчасної смерті відразу на 14 відсотків.

Відзначається, що зазначені продукти найчастіше споживали люди з низьким рівнем доходу, освіти, фізичної активності та високим індексом маси тіла.

Вчені підкреслюють, що дана тема потребує більш детальної розробки. Попри те, що кореляція між споживанням їжі з високим ступенем обробки та підвищеним ризиком смерті встановлена, логіку причинно-наслідкових зв’язків ще належить з’ясувати.

Джерело

Поділись


Новини партнерів