Чи справді вітамін D є незамінним для роботи м’язів?

Мабуть, кожна людина відчувала порушення реакцій організму під час фізичного навантаження. Якщо ви часто страждаєте через схожі дискомфортні відчуття, радимо покращити роботу м’язів, зробивши продукти з високим вмістом вітаміну D невіддільною частиною свого меню.

Якщо ви хочете почуватися краще, вам може знадобитися не тільки вдосконалення раціону, але і зміна режиму фізичного навантаження. Ми також рекомендуємо регулярно вживати спеціальні вітамінні добавки, щоб покращити фізичну та розумову активність.

З цього приводу було проведено наукове дослідження на базі Бірмінгемського університету у Великобританії. Його результати довели, що підвищення рівня вітаміну D в організмі позитивно впливає на стан м’язових тканин.

Ба більше, згідно з результатами досліджень, шанси накопичення великої кількості неактивної кількості вітаміну D є значно меншими в жінок, які ведуть здоровий спосіб життя та не мають зайвого жиру в організмі.

Чому вітамін D є настільки важливим для людини?

Дослідження вчені проводили на основі своїх попередніх даних про взаємозв’язок між рівнем неактивного вітаміну D та будовою організму.

У цілому в експерименті взяли участь 116 здорових волонтерів, віком від 20 до 74 років. Вчені виміряли в усіх учасників дослідження рівні як активного, так і неактивного вітаміну D в організмі. Окрім цього вони також враховували інші фізичні особливості волонтерів, зокрема масу тіла та кількість жиру.

Варто зауважити, що вчені запевняють у відсутності зв’язку між кількістю активного вітаміну D та жировими відкладеннями в організмі людини. Натомість певна залежність пов’язана із чистою масою тіла.

Спеціалісти також помітили, що пацієнти з підвищеною м’язовою масою та невеликою кількістю жиру в організмі відзначаються вищим рівнем активного вітаміну D у крові.

Один із авторів дослідження пояснив, що у людей з високим рівнем жирів в організмі значно вищий ризик накопичення неактивного вітаміну D. Учені також зауважили, що для підвищення кількості вітаміну D в організмі необхідно зберігати здоровий баланс між м’язовою та жировою масами.

Чиста маса тіла, до якої не входять жири – це саме те, з чого складаються м’язи, внутрішні органи, тканини та кістки.

Саме тому вчені не припиняють дискутувати, наскільки важливо мати правильне уявлення про роботу всіх внутрішніх органів та систем. Спеціалісти поставили перед собою завдання провести ще цілу низку досліджень, покликаних відповісти на всі запитання щодо оптимального рівня вітаміну D та стану м’язових тканин.

Також вчені зауважили, що дуже легко зрозуміти основні механізми, за допомогою яких вітамін D має здатність зміцнювати кістки. Утім, досі є необхідність детальніше вивчати вплив цього поживного елементу на м’язи тіла.

Вітамін D та робота м’язів

вплив вітаміну D на роботу м'язів

Ми б також хотіли розповісти про дослідження, результати якого вийшли друком в Американському журналі клінічного харчування. У ньому йдеться про те, що постійний дефіцит вітаміну D в організмі з часом призводить до ослаблення м’язів. При цьому не варто забувати, що в людей похилого віку рівень вітаміну D поступово падає з роками.

Результати дослідження довели, що зміцнити м’язи можна, якщо регулярно вживати вітамін D у формі вітамінних добавок. Не варто забувати, що цей елемент є незамінним для кісток, щоб вони мали змогу засвоювати кальцій належним чином. До того ж вітамін D є чудовим натуральним засобом для профілактики утворення жирових відкладень.

Вітамін D володіє незліченною кількістю корисних властивостей для здоров’я та організму, серед яких варто виділити такі переваги:

Здорова імунна система

Вітамін D – це мікроелемент, який допомагає активувати клітини імунної системи швидко та ефективно.

Міцні зуби та кістки

За умови підтримання високого рівня вітаміну D в організмі ви зможете зробити зуби та кістки більш витривалими, міцними та здоровими.

Ми вже згадували, що саме цей елемент відповідає за здатність організму засвоювати кальцій. Лише з допомогою вітаміну D можна зберегти щільність та міцність кісток упродовж багатьох років. До того ж цей мікроелемент захищає організм від травм та переломів.

стан кісток та вітамін D

Здорова нервова система

Не забувайте, що кальцій також є одним з найбільш потрібних мінералів для організму людини. Лише за умови достатньої кількості кальцію в організмі можна запобігти остеопорозу. До того ж ця речовина також є незамінною для належної передачі певних нервових імпульсів.

Належна робота м’язів

Як ми вже пояснювали раніше, вітамін D є запорукою правильної роботи м’язів. Якщо ви будете правильно харчуватися, регулярно займатися спортом та перебувати під сонцем достатньо часу, то зможете підтримувати належний рівень цього важливого мікроелементу в організмі.

Таким чином вам вдасться суттєво знизити ризик серйозних ушкоджень та переломів, а також забути про біль у м’язах. Ви також посилите власну витривалість, швидкість та стійкість під час будь-яких видів фізичного навантаження.

Дефіцит вітаміну D

На жаль, дефіцит вітаміну D є досить розповсюдженою проблемою в усьому світі. Зазвичай його причиною є сидячий спосіб життя, вікові зміни, неправильне харчування та нерегулярні сонячні ванни.

Дефіцит вітаміну D може бути спричинений або асоціюватися з такими несприятливими факторами, які негативно впливають на загальне самопочуття людини та роботу м’язів:

  • Рак кишківника та товстої кишки
  • Артрит
  • Діабет
  • Серцево-судинні захворювання
  • Ослаблення м’язів
  • Професійні травми в атлетів
  • Переломи
  • Біль у м’язах.

Не варто зловживати!

Завжди пам’ятайте про те, наскільки важливо завжди зберігати баланс в усьому. Насправді надлишок вітаміну D є не менш шкідливим для організму, аніж його дефіцит. Цей елемент може накопичуватися в артеріях та з часом навіть призвести до розвитку артеріосклерозу.

Перш ніж зробити вітамінні добавки частиною свого раціону, рекомендуємо звернутися до лікаря та переконатися в тому, що вам справді не вистачає цієї поживної речовини. Таким чином ви матимнтн змогу правильно турбуватися про свій організм та забезпечити належну роботу м’язів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів