Фахівці розповіли про шкоду світлодіодних ламп

Про це попереджають експерти з Національного агентства з контролю в області безпеки продуктів харчування, навколишнього середовища та праці Франції.

Діти, за їхніми словами, знаходяться в групі підвищеного ризику, адже у них очі не повністю сформовані.

Щоб прийти до такого висновку, експерти провели масштабний аналіз досліджень, опублікованих з 2010 року. Висновок однозначний: світлодіоди підвищують ризик вікової дегенерації жовтої плями-незворотної причини втрати зору. Іноді світлодіодні лампи викликають головний біль і хронічну втому. Більш того, особливу небезпеку становлять потужні світлодіодні лампи в фарах і вуличних ліхтарях.

А ось «синє світло» екранів мобільних пристроїв, за словами дослідників, не так небезпечне через низьку інтенсивності. Правда, вночі користуватися такими пристроями все одно не варто, так як навіть при низькій інтенсивності вони однозначно зіб’ють природні циркадні ритми – «внутрішній годинник» тіла, що призведе до проблем зі сном, метаболічних порушень і навіть підвищеному ризику розвитку раку.

У будь-якому випадку, фахівці радять використовувати світильники з теплим білим світлом, адже фільтри і окуляри, які блокують «синє світло», не працюють.

Джерело

Поділись


Новини партнерів