
Незважаючи на те, що дані фізичні вправи можуть бути дуже корисними для зменшення і запобігання болю в області стегон, ви повинні уважно стежити за своїми відчуттями. Якщо ви відчуваєте, що дискомфорт посилюється, заняття слід припинити в обов’язковому порядку.
Біль у стегні: чим обумовлений і як йому запобігти
Точне визначення хворого місця в області стегна може стати цінною інформацією про причини її появи. Такий біль може бути викликаний запаленням в тазостегновому суглобі, тоді він локалізується, як правило, на внутрішній поверхні стегна або в паху.
Якщо дискомфорт відчувається на зовнішній стороні стегон, їх верхній частині, а також сідницях, то, швидше за все, це біль м’язовий. Зазвичай він обумовлений запаленням м’язів, зв’язок, сухожиль і інших м’яких тканин, які оточують суглоб.
Біль у стегні може бути викликаний і захворюваннями, а також ушкодженнями інших частин тіла, наприклад, спини. Найпоширенішими причинами є артрит і знос суглобів.
Стегно – дуже важлива частина нашого тіла. Це місце з’єднання тулуба з нижніми кінцівками, яке забезпечує рівновагу під час руху (ходьби). Якщо ви відчуваєте напругу або біль в цьому місті, пропонуємо вашій увазі 6 рекомендацій, які можуть бути корисними.
1. Збалансоване харчування
Збалансоване харчування є дуже важливим для зміцнення кісток і суглобів. Намагайтеся споживати продукти, багаті залізом і фосфором (наприклад, рибу).
Збільшіть споживання вітамінів А, С і D, так як вони сприяють синтезу колагену. З фруктів і овочів найбільш корисними в цьому відношенні є:
- цитрусові
- манго
- ананас
- морква
- диня
- полуниця
- артишок
- часник
2. Приймайте додатково вітамінні добавки і магній
Магній є четвертим найбільш поширеним мінералом в клітинах після кальцію, фосфору і калію. Він допомагає нам виробляти енергію, синтезувати білки і жири. Його споживання необхідне для скорочення і розслаблення м’язів, для коректного функціонування нервової системи, а також для поліпшення обміну речовин.
Є деякі вітамінні добавки, наприклад, сульфат глюкозаміну, які дуже корисні при зносі стегнового суглоба. Це натуральний спосіб зміцнити цю частину тіла, а також кістки і суглоба в цілому. Можете запитати у свого лікаря про його дії і переваги.
3. Виконуйте вправи, щоб запобігти появі болю у стегні
Гімнастика просто необхідна для забезпечення гарного самопочуття і запобігання болю в області стегон. Такі прості вправи, як місток вранці, наприклад, змусять м’язи правильно «працювати». Вони забезпечать вашому тілу необхідну підтримку, а ви будете добре себе почувати протягом усього дня, що залишився.
Прийміть положення лежачи на спині. Ноги зігнуті в колінах, ступні щільно притиснуті до підлоги (на ширині стегон). Тепер за рахунок м’язів ніг і живота підніміть сідниці.
Ще один варіант цієї вправи з підйомом тазу: щиколотки знаходяться безпосередньо під колінами (на одній лінії), а ваше тіло витягнуте в одну пряму лінію від колін до плечей. Затримайтеся в такому положенні на 3-5 секунд, після чого опустіть таз (поверніться у вихідне положення).
Якщо ви страждаєте від артриту або бурситу, намагайтеся уникати інтенсивних тренувань. Стрибки і біг можуть погіршити стан ваших стегон, так як тиск підсилює запалення в суглобах. При даних захворюваннях найбільш адекватним видом фізичного навантаження є прогулянка.
4. Зміцнюйте стегна
Для того, щоб запобігти появі болю у стегні, дуже важливо зміцнювати відповідні м’язи. Якщо у вас артроз стегна, працюйте над зміцненням зовнішніх м’язів (зовнішня поверхня стегна), щоб забезпечити суглобу необхідну підтримку.
Внутрішня поверхня стегна – це інша група м’язів. Прийміть положення лежачи на спині, поставте собі між колінами м’яч і стисніть його. Для цієї вправи підійде футбольний м’яч (або аналогічний йому). Він не повинен сильно деформуватися при стисненні.
5. Біль у стегні? Практикуйте вправи на розтяжку
Розтягнення м’язів стегна, які знаходяться у верхній частині сумки (тазостегнового суглоба), може в значній мірі полегшити біль при бурситі.
Встаньте на коліно тієї ноги, де відчуваєте біль. Зіпріться на щось, щоб зберегти рівновагу.
Нахиліть таз вперед, напружуючи сідничні м’язи. Потім нахиліться до тієї сторони стегна, яка болить (вліво, якщо ви стоїте на лівому коліні, наприклад).
Ви повинні відчути натяг від верхньої частини стегна вниз до коліна. Затримайтеся в такому положенні на 30 секунд. Повторіть вправу ще один або два рази.
6. Слухайте своє тіло
Якщо у вас артрит або бурсит, ви, ймовірно, вже помітили, що фізичні вправи приносять полегшення. Але раптом варто припинити займатися? Як зрозуміти, що біль в стегні – це тривожний сигнал?
Якщо ваше стегно починає хворіти саме в момент виконання вправ і біль зберігається протягом декількох годин або навіть днів після цього, це означає, що вашому суглобу потрібен відпочинок. М’язовий біль після фізичних навантажень – це нормально. Але ваш стан не повинен погіршуватися.
Запобігти появі болю в стегні не так складно. Вам просто слід бути уважними до себе і не забувати про зміцнення скелета і суглобів. Дотримуйтесь цих рекомендацій і будьте здоровими!
І пам’ятайте, якщо біль став інтенсивнішим і зберігається довше звичайного, вам варто проконсультуватися зі спеціалістом.