Що відбудеться з вашим тілом, якщо кожен день їсти насіння льону?

Насіння льону по праву вважається унікальним натуральним продуктом, який: підвищує захисні сили організму; налагоджує травний процес і роботу шлунково-кишкового тракту; сприяє втраті ваги; виводить токсини; збагачує організм цінними вітамінами і мінералами. Дізнайтеся все про користь насіння льону!

Чому необхідно вживати в їжу насіння льону:

  • Ви схуднете
  • Налагодите травлення і позбудетеся від запорів
  • Знизите рівень “поганого” холестерину
  • Забудете про застуду і грип
  • Поліпшите стан шкіри і волосся
  • Нормалізуете гормональний фон
  • Поліпшите зір

Як правильно вживати насіння льону?

Всього лише в двох столових ложках насіння льону (а це приблизно 20 г) міститься:

120% від добової норми Омега-3 і 20% Омега-6 жирних кислот, 25% міді і марганцю, а також близько 20% магнію.

Якщо говорити про харчову цінність, то в 20 г насіння льону міститься:

  • 3,6 г білків;
  • 8,4 г жирів;
  • 0,32 г вуглеводів;
  • 107 ккал.

Чому саме 2 ст.л. (або 20г)? Саме така кількість насіння льону становить максимально допустиму добову норму даного продукту, хоча багато дієтологів вказують на те, що оптимально для підтримки здоров’я вживати 1 ст.л. насіння в день.

Хочете дізнатися, що станеться з Вашим тілом при щоденному вживанні лляного насіння? Тоді поїхали!

1. Ви схуднете

Якщо Ви хочете максимально м’яко, але при цьому ефективно стимулювати процес схуднення, лляне насіння – Ваш найкращий помічник з кількох причин:

1. Нерозчинна клітковина, у великій кількості міститься в насінні льону, розбухає в шлунку, завдяки чому Ви тривалий час не будете відчувати почуття голоду. А це допоможе виключити незаплановані перекушування і переїдання під час основних прийомів їжі. Тому цей продукт рекомендується додавати в страви.

2. Насіння льону абсорбує і виводять зайву рідину, токсини і продукти розпаду метаболітів, тим самим очищаючи організм і сприяючи втраті зайвих кілограмів.

3. Жирні кислоти, що входять до складу насіння льону, допомагають розщеплювати жирові відкладення, що призводить до зменшення підшкірно-жирової клітковини. В результаті Ваша фігура стає більш підтягнутою і стрункою навіть без виснажливих дієт.

4. Нормалізуючи роботу травного тракту, льон тим самим прискорює обмін речовин, а, значить, вагу Ви почнете втрачати швидше.

5. При вживанні насіння льону посилюється перистальтика кишечника, в результаті чого калові маси не застоюються, що сприяє втраті ваги.

А тепер наведемо перевірені, але ефективні рецепти, які допоможуть Вам схуднути на 2 – 5 кг всього лише за місяць.

Рецепт з кефіром

Додайте 1 ст.л. насіння льону в склянку нежирного кефіру. Насіння краще попередньо подрібнити в порошок, щоб отримати з них максимальну користь (та й пити такий напій набагато легше і приємніше).

Такий коктейль рекомендується пити один раз в день, замінюючи ним сніданок або обід. При цьому з другого тижня необхідно збільшити масу лляного насіння в кефірі до 2 ст.л.

Курс такого кефірно-льняного схуднення становить 1 місяць, після чого необхідно зробити перерву.

Настій з насіння льону

Якщо Ви не любите кефір, пропонуємо Вашій увазі наступний дієвий рецепт:

  • 1 ст.л. насіння льону заливаємо 400 мл окропу.
  • Настоюємо засіб 8 годин.
  • Проціджуємо настій і приймаємо двічі в день по 100 мл.
  • Тривалість прийому засобу – 2 тижні.

І пам’ятайте про те, що при появі будь-яких дискомфортних відчуттів (нудоти, метеоризму, діареї) необхідно припинити вживання насіння льону.

2. Налагодите травлення і забудете про запори

Слиз, що утворюється при настоюванні насіння льону, обволікає слизову оболонку шлунку, знімає запалення, захищає від роздратування і перешкоджає всмоктуванню в шлунково-кишковий тракт токсинів.

Для приготування слизу 2 ст.л. лляного насіння залийте 1 л окропу. Дайте засобу настоятися протягом 5 годин. Пийте приємний на смак густий кисіль двічі в день по 100 мл.

Цей рецепт допоможе зменшити запальний процес і больовий синдром при виразкових захворюваннях і гастритах.

Крім того, щодня вживаючи насіння льону, Ви забудете про хронічні запори, а Ваш кишечник буде працювати, як годинник. А все завдяки тому, що клітковина, розбухаючи, досить довго перетравлюється, механічно розтягуючи кишечник і посилюючи його скорочення, що сприяє м’якому просуванню калових мас та їх виведенню.

3. Знизити рівень “поганого” холестерину

Клітковина перешкоджає всмоктуванню поганого холестерину в кишечнику, тим самим знижуючи його рівень в крові на 12 – 50%.

Такими є результати дослідження, проведеного в Університеті Харчування і Здорового Способу Життя Айови під керівництвом Сюзанни Хендріч.

Важливу роль в зниженні холестерину відіграють і Омега-3 жирні кислоти, які беруть участь в побудові клітинних мембран, які зміцнюють судини, покращують кровотік і перешкоджають тромбоутворенню, що істотно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зокрема інсульту, інфаркту, атеросклерозу.

Крім того, щодня вживаючи насіння льону, у Вас знизяться артеріальний тиск і рівень цукру в крові, що особливо актуально для гіпертоніків і людей, які страждають на цукровий діабет.

4. Забудете про застуду і грип

Насіння льону містить лігнано – гормоноподібні рослинні сполуки, які є найпотужнішими антиоксидантами, які борються з вільними радикалами, володіють противірусними і протипухлинними властивостями.

Не можна не сказати і про абсорбуючі властивості лляного насіння, завдяки яким поліпшується мікрофлора кишечника, що сприятливо позначається на роботі імунної системи.

Таким чином, щодня вживаючи лляне насіння, Ви захистите себе від сезонних застуд і вірусів.

5. Поліпшити стан шкіри і волосся

Омега-3 жирні кислоти, у великій кількості присутні в лляному насінні, сприяють виробленню колагену в клітинах епідермісу, завдяки чому шкіра зберігає пружність, еластичність і здоровий вид.

Крім того, кислоти в поєднанні з вітаміном Е, який також міститься в насінні льону, перешкоджають ранній появі зморшок, зволожують, живлять і регенерують шкіру, що зменшує вугровий висип, запалення і лущення.

При достатньому надходженні в організм жирних кислот і вітамінів групи В волосся набуває блиску, об’єму і шовковистості, зменшується його випадання і ламкість.

6. Нормалізуєте гормональний фон

Гормональний дисбаланс негативно впливає як на фізичний, так і на психоемоційний стан, особливо якщо мова йде про жіночий організм.

Насіння льону містять натуральні фітоестрогени – рослинні речовини, які за своїми властивостями схожі з жіночим статевим гормоном естрогеном. У поєднанні з незамінними жирними кислотами фітоестрогени допомагають нормалізувати гормональний фон, що особливо актуально для жінок в період менопаузи, які відчувають перепади настрою, необгрунтоване почуття тривожності і підвищену дратівливість.

Крім того, при щоденному вживанні насіння льону допомає скоротити кількість і інтенсивність приливів при клімаксі.

Але і це ще не все! Згідно з результатами дослідження, опублікованого в International Journal of Family Medicine, щоденне вживання насіння льону допомагає зменшити біль у грудях при циклічній масталгії на ранній стадії.

І ще одне дослідження, яке ми не могли обійти стороною.

Видання Journal of Clinical Oncology опублікувало дані досліджень вчених з німецького Центру дослідження раку в Гейдельберзі, які прийшли до висновку, що щоденне вживання насіння льону зменшує ризик смерті від раку молочної залози у жінок після менопаузи на 40%.

Така протиракова дія обумовлена присутністю в лляному насінні фітоестрогенів, які не тільки руйнують ракові клітини, але і запобігають розвитку вторинних пухлин. При цьому найбільшу протиракову активність проявляє фітоестроген лігнано.

Також був зроблений висновок, що насіння льону при щоденному прийомі значно знижує ризик розвитку раку молочної залози у жінок і раку простати у чоловіків.

7. Поліпшити зір

І знову спасибі слід сказати жирним кислотам, які:

  • нормалізують відтік очної рідини;
  • сприяють зниженню очного тиску;
  • підсилюють очної кровотік;
  • покращують захисну функцію зорового нерва.

В результаті Ваш зір стане більш чітким і ясним, зменшиться втома очей. При цьому не варто сподіватися на те, що щодня вживаючи насіння льону, Ви зможете відновити зір в повному обсязі. А ось попередити його подальше погіршення цілком можливо, але в поєднанні з гімнастикою для очей і іншими терапевтичними методами, запропонованими офтальмологом.

Присутній в льняному сім’ї і лецитин – речовина, регулярне вживання якої зменшує ризик розвитку очних захворювань, в тому числі вікової дистрофії жовтої плями.

Однак слід пам’ятати про те, що лецитин окислюється і втрачає свої корисні властивості вже через 20 хвилин після подрібнення насіння льону.

Важливо пам’ятати про те, що насіння льону, як і будь-який інший продукт, може не тільки принести користь, а й нашкодити при неправильному застосуванні.

Як правильно вживати насіння льону?

Правило №1. Почуття міри
У насінні льону міститься велика кількість поліненасичених жирних кислот і ціаногенних глікозидів. Поки ми вживаємо їх у межах норми, це приносить користь нашому організму, але як тільки ми перевищуємо “ліміт”, отримуємо відповідну реакцію у вигляді алергічних реакцій, нудоти і погіршення обмінних процесів.

Тому краще не перестаратися і вживати не більше двох столових ложок насіння льону в день, додаючи його в овочеві та фруктові салати, каші, йогурти та десерти, адже це не тільки корисно, але й смачно!

Правило №2. збереження користі
Дієтологи і лікарі рекомендують безпосередньо перед вживанням насіння льону подрібнювати його на кавомолці або іншим зручним для Вас способом, щоб максимально полегшити процес перетравлення продукту.

Мало того, отриманий порошок необхідно вжити в найближчі 20 хвилин, щоб не допустити окислення корисних речовин і втрати властивостей насіння.

Правило №3. правильне зберігання
Зберігаються насіння льону в герметичній тарі в холодильнику, особливо це стосується подрібненого насіння, яке дуже швидко окислюються під впливом сонячного світла і утворює пероксиди – канцерогенні речовини, які надають насінню льону прогірклий смак.

Правило №4. Дотримання питного режиму
Щоб уникнути запорів, нудоти, метеоризму, відчуття переповненості шлунка при вживанні насіння льону необхідно пити не менше 2,5 л води в день.

Правило №5. Протипоказання
Пам’ятайте про те, що будь-який продукт, яким би корисним він не був, має протипоказання.

Насіння льону має наступні протипоказання:

  • Вагітність. І хоча в мережі Ви знайдете безліч статей про те, що лляне насіння допомагає позбутися від запорів при вагітності, все ж не варто ризикувати, оскільки вплив цього продукту на організм вагітної жінки і плоду не вивчений.
  • Період лактації. Відмовтеся від насіння льону в цей період, щоб уникнути розвитку алергії у малюка.
  • Загострення захворювань сечовидільної системи та органів шлунково-кишкового тракту: коліту, холециститу, панкреатиту, сечокам’яної хвороби, гепатиту, цирозу печінки.
  • Алергія на льон.
  • Гіперкальціємія (підвищений вміст кальцію в крові).
  • Діарея, спровокована порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту.
  • Дитячий вік. До 12 – 14 років дієтологи не рекомендують вводити в раціон (особливо щоденний) насіння льону.

Крім того, перед вживанням насіння льону в обов’язковому порядку проконсультуйтеся з лікарем, якщо у Вас:

  • проблеми зі щитовидною залозою (льон перешкоджає засвоєнню йоду);
  • бронхіальна астма;
  • підвищена кровоточивість;
  • судоми.

І пам’ятайте про те, що насіння льону – це не ліки. Воно не вилікує захворювання, але допоможе значно полегшити його перебіг і попередить розвиток рецидиву!

Джерело

Поділись


Новини партнерів