8 випадків, коли на захворювання може вказувати ніс

Якщо врахувати, що організм є єдиним цілим, не варто дивуватися, чому, глянувши на ніс, лікар може запідозрити у людини наявне приховане захворювання.

Кров з носа. Носова кровотеча може сигналізувати про гіпертонію – захворювання, яке може довго тривати, будучи невпізнаним людиною. Якщо носові кровотечі є періодичним явищем або дають про себе знати, наприклад, коли людина різко змінює положення тіла, не варто залишати це без уваги, потрібно обов’язково обстежитися у кардіолога.

Судини. Прожилки кровоносних судин, які проступають на носі, також можуть вказувати на підвищений кров’яний тиск і на запальний процес в судинній системі. Тріснувші судини на шкірі біля крил носа сигналізують про застійні явища в організмі.

Синюватий кінчик. В цьому випадку можна припустити порушення в роботі серця і легенів. Помітивши посинілий ніс, потрібно обов’язково обстежитися – є ймовірність, що лікарі виявлять тромб.

Зблідлий ніс. Різка блідість носа і оточуючих його тканин може вказувати на розвиток гострого гастриту. Це скоріше за все так, якщо людина скаржиться на болі в животі.

Періодичне почервоніння. Ніс, червоніє час від часу, – досить часте явище при хронічних захворюваннях шлунка.

Постійне почервоніння. Почервоніння носа часто є наслідком шкірного захворювання розацеа. Викликають хронічне почервоніння носа зміни тонусу дрібних кровоносних капілярів (артеріол), якими пронизані шкірні покриви. Як правило, на початковому етапі розвитку хвороби червоніє кінчик носа, але з часом патологічний процес захоплює і сусідні тканини. Факторами порушення судинного тонусу, що додає носу постійно червоний вигляд, можуть бути:

  • хімічний пілінг;
  • вживання алкоголю;
  • ендокринні порушення;
  • патології крові;
  • порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту.

Розпухлий кінчик. Розпухлий кінчик носа з ледь помітною улоговинкою часто спостерігається у людей зі слабким серцем.

Суха слизова. Якщо в носі весь час утворюються «кірочки» і слизова здається сухою, є сенс перевірити легені.

Джерело

Поділись


Новини партнерів