Лікарі назвали головний симптом інсульту

Інсульт є однією з найпоширеніших причин смертності на планеті. У цьому стані кровопостачання мозку порушується, а подальше кисневе голодування призводить до його загибелі. До інсультів призводять закупорки в кровоносній системі мозку або ж мозковий крововилив.

Вчені назвали головний симптом інсульту, який допоможе запобігти гострі порушення кровообігу. Так, лікарі рекомендують звертати увагу на міні-інсульти. Цей стан викликають ті ж зміни, які призводять до «повноцінному» удару. Головна відмінність – в тривалості симптомів.

Під час міні-інсульту мозковий кровообіг порушується на короткий проміжок часу, після чого потік крові самостійно долає затор. У момент міні-інсульту людина може відчувати різкий головний біль, раптове погіршення зору, нудоту і слабкість. Це обумовлено кисневим голодуванням мозку.

З огляду на те, що симптоми можуть проявлятися від кількох хвилин до години, багато пацієнтів відносять це до втоми або банальної мігрені. Разом з тим, навіть короткочасні порушення кровообігу можуть свідчити про розвиток інсульту в майбутньому. Лікарі рекомендують негайно звертатися в лікарню, якщо ви відчули один або кілька симптомів інсульту.

Джерело

Поділись


Новини партнерів