Сім груп людей, яким заборонено вживати каву

Ми так звикли починати ранок з кави, що кожна стаття, яка хвалить цей напій і радить пити хоча б одну чашку в день , сприймається як пряма вказівка лікаря – а дарма! Отже, спробуємо розібратись, кому не можна вживати каву категорично?

1. Гіпертонікам.
Кава при високому тиску найбільш шкідлива у будь-якій кількості та міцності. Справа в тому, що при гіпертонії вже присутнє підвищене навантаження на серце і судини, а вживання кави посилює цей стан.

2. Вагітним.
Кава, як і чай, сприяє вимиванню кальцію з кісток. А під час вагітності жінки і так втрачають багато кальцію для росту скелета дитини. Однак, якщо ви не можете жити без кави і у вас низький тиск, проконсультуйтесь з лікарем, можливо, чашечка кави з молоком піде вам на користь.

3. Людям з проблемами ШКТ.
Каву не можна пити натщесерце, тому що цей напій стимулює вироблення соляної кислоти в той час, коли в шлунку ще немає їжі. Соляна кислота виробляється частіше, ніж треба, внаслідок чого виникають проблеми з травленням.

4. Тим, у кого підвищений холестерин.
У каві міститься кофестол – речовина, що підвищує рівень холестерину, якщо пити до 5-6 чашок кави з день. Це актуально для жінок після 35-40 років.

5. У кого безсоння.
Основна хвиля впливу випитої кави настає через 15-20 хвилин і триває приблизно години дві. Але сам кофеїн виводиться з організму в п’ять разів довше, і це треба враховувати тим, хто страждає безсонням.

6. Людям з проблемами психічного здоров’я.
Вживання кофеїну в великих кількостях може призвести до розвитку різних психозів, епілепсії і параної.

7. Якщо у вас проблеми з серцем або судинами.
Кава підсилює серцеву діяльність, збуджує судиноруховий центр і прискорює пульс. Тому людям із захворюваннями серця (ішемічна хвороба серця, атеросклероз) пити каву не можна.

Джерело

Поділись


Новини партнерів